• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Nasrettin Hocadan Seçmeler

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Nasrettin Hoca, oğlunu çeşmeye gönderecekmiş. Testiyi eline verdikten sonra oğlunun kulağını çekmiş. Sonra da:
-Sakın testiyi kırma!diye bağırmış. Bu durumu görenler:
-Ne yapıyorsun , Hoca Efendi demişler. Çocuk testiyı kırmış değil ki... Hiç suçu olmayan çocuğu ne diye azarlıyorsun Hoca:
-Testi kırıldıktan sonra iş işten geçmiş olur demiş.

:)

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Özel üye
Nasrettin hoca bir gün köyden şehre giderken yorulmuş tarlanın kenarındaki Ceviz ağacının altında dinleneyim demiş.Şöyle bir etrafına bakınıp ağacın altına uzanmış. Ve şöyle düşünmüş.Ey Allah'ım gücüne sual olmaz amma,incecik kabak sapında kocaman kabak var, koskocaman ağaçta küçücük ceviz var, bu nasıl iş deyip uykuya dalmış.Ağaçtan bir ceviz hocanın kafasına düşüvermiş.Ve kafada ceviz büyüklüğünde bir şiş olmuş. Hoca hiddetle uyanmış ve Yarabbi sen en iyisini bilirsin demiş. Simdi o kabak ağaçta olsaydı benim halim ne olurdu.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Evliliğin Böylesi!

Nasrettin Hoca evlen* meye niyetlenir. Eş- dost bir hatuncağızı öve öve göklere çıka* rırlar. Şöyle huylu! Böyle soylu! — Dünyalar güzeli... Hoca'nın gönlünü çelerler. Evlenirler. Zifaf gecesi yüz görümlüğünü veren Ho* ca, gelinin duvağ

nı kaldırır. Aman Allah'ım! Çirkin bir gelin. Gelin hanım, kocasına sadakatini göstermek için: — Hoca efendi, akrabalarından kime görüneyim, ki*me görünmeyeyim? diye sorar. Hoca şaşkın: — Aman hatun, bana görünme de kime görünürsengörün... der.

sprite23

Üyecik
Kusura bakma
Hoca gece uyurken bir takım sesler duyar.Evde hırsız olduğunu düşünerek korkudan yüklüğe saklanır.Hırsız evi baştan aşşağı kolaça ettikten sonra bir şey bulamayınca:
-''Bakmadığım tek yer şu yüklük kaldı'' diyerek kapıyı açtıktan sonra hocayla karşılaşır.Hocayı gören hırsız:
-''Hoca senin ne işin var burada?'' diye sorar.
Hoca mahcup bir şekilde:
-''Kusura bakma evde çalınacak birşey olmadığı için utancımdan buraya saklanıverdim.'' demiş.. :)

AHSEM

....EnDl-LeS....
Nasreddin Hoca`yı bir arkadaşı yarmış: -"Hocam bak senin karın hiç evde durmuyor, bütün gün komşu komşu geziyor. Bence sen onun kulağını bir çekiver." -"Tamam" demiş hoca, -"görürsem söylerim!"

AHSEM

....EnDl-LeS....
Hoca kürsüye çıkmış hutbe verecek ama aklına bir şey gelmiyor sonra halka dönerek :
Ey ahali siz benim söz söylemekten aciz olmadığımı bilirsiniz ama aklıma bir şey gelmiyor. O arada kürsünün önünde oturan oğlu baba aklına birşey gelmiyorsa kürsüden inmekte mi aklına gelmiyor ?

AHSEM

....EnDl-LeS....
Bir sohbet anında birisi Hoca'ya:
" Hocam , şu insanlar çok garip, hatta nankör. Kimi kışın soğuktan , kimi yazın sıcaktan şikayet ederler. "
Hoca kaşlarını çatarak :
"Sus be adam!" demiş. " Bahara bir şey diyen var mı ?"

AHSEM

....EnDl-LeS....
Hoca Nasreddin ölüm döşeğindeymiş. Karısını çağırmış.
-Hanım en güzel elbiselerini giy, iyice kokular sürün, tak takıştır yanıma gel otur.
-Ayol hoca delirdin mi sen. Bu durumdayken ben nasıl süslenirim?
-İyi ya azrail gelince belki beğenip benim yerime seni götürür.

AHSEM

....EnDl-LeS....
Bir gün Nasreddin Hoca ve arkadaşları iddiaya tutuşmuşlar. Eğer Hoca karanlık ve soğuk bir gecede, sabaha kadar köy meydanında bekleyebilirse arkadaşları ona güzel bir ziyafet çekecekmiş. Şayet bunu beceremezse o, arkadaşlarına ziyafet çekecek. Kararlaştırılan gün Hoca meydanın ortasında, sabaha kadar tir, tir titreyerek beklemiş. Sonra yanına gelenlere :
- Tamam demiş. İddiayı kazandım.
- Ne oldu ne yaptın demişler.
- Bekledim sabaha kadar demiş.
- Hayır demişler. Sen uzaktaki bir mum ışığı ile ısınmışsın. İddiayı kaybettin! Ziyafetimizi hazırla. Hoca çaresiz kabul etmiş. Ziyafet vakti kocaman bir kazanın altına minicik bir mum koymuş. Güya yemek pişirecek.
- Ne yapıyorsun? demişler. Kıs, kıs gülerek cevap vermiş :
- Bu mum sıcağıyla size yemek pişireceğim arkadaşlar. Uzaktaki bir mum ışığıyla ben nasıl ısındıysam, bu kazandaki yemek de öyle pişecek!...

AHSEM

....EnDl-LeS....
Bir gün Nasreddin Hoca’yı siyah elbiseleriyle görenler:

- “Ne oldu Hoca efendi” demişler, “bu gün karalar giymişsin?”

- “Oğlumun babası öldü de ...” demiş Hoca, “O'nun yasını tutuyorum.”