Namaza Nasıl Alışabiliriz

wien06

V.I.P
V.I.P
Namaza nasıl alışabiliriz

1-Namazın hayatımızın bir parçası olduğuna şartlanalım.

2-Namazı kaçırdığımız zaman sanki cennet kapılarının yüzümüze çarpıldığını tahyyül edelim.

3-Hemen şimdi başlamaya karar verip en yakınlarımızdan destek almaya başlayalım.

4-sadece bulundugumuz vaktin namazını düşünerek önümüzde tek bir namaz var ve bu namaz benim son namazın olabilir diye düşünelim.

5-Namaz öncesi beş dakika niçin namaz kılmamız gerektiğini düşünelim.

6-Namazda okuyacağımız ayetlerin anlamını bilelim.

7-Namaz kılmayanların mahşer gününde gireceği sıkıntıları düşünelim.

8-Müslümanım diyorsak namaz kılmalıyım diye şartlanalım.

9-Her an ölebileceğimizi düşünelim.

10-Kılmdığımız vakit namazlarını gözümüzde büyütmeyelim

[ALINTI]

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
sadece bulundugumuz vaktin namazını düşünerek önümüzde tek bir namaz var ve bu namaz benim son namazın olabilir diye düşünelim.

Bi sonraki namaza yetişebilceğimizin garantisi yok...

Yüce Rabbim kullarını yolundan ayırmasın...

dağcı

Üstat
şöle bir örnek vereyim sizlere sigarayı bırakacam demekle bırakılıyormu bu da öle işte şimdi başlıyorum deyip başlamak lazım inanın bana başladıkktan sonra bağımlılık yapıyyo kılmadığınız zamanlarda hıuzursuz oluyorsunuz birde şöle düşünün Allan size 24 saat vermiş bunun 1 saati ile bütün namazlarınızı kılabilirsiniz 24 saatte bir saatinizi sizi yaradana ayıramazmısınız ?

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Arkadaşlar namaza nasıl alışılır demek bana biraz garip geldi açıkçası.Bunlardan önce Allah'u tealanın bizlere herşeyi sınırsız vermesi karşılıksız vermesi ve bunu karşılında günümüzden toplam bir saat ona ayıramıyo olmamızı düşünmek yeterde artar bence.Vijdanın sızlıyorsa bilki sen zaten namaz kılmayı istiyosundur.Bir gününden sadece bir saatini rabbine ayırabiliyosan amenna.