• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Müzik yazarları Teoman'ın döneceğini düşünüyor

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Özel üye
Müziği bıraktığını açıklayan Teoman'ın bu kararını müzik yazarları değerlendirdi...

655506_detay.jpg

Müzisyen Teoman'ın resmi sitesinden yaptığı açıklamayla müziği bıraktığını açıklaması müzik dünyasına bomba gibi düştü. Teoman'ın bu açıklamasının ardından Hürriyet gazetesi müzik yazarlarına görüşlerini sordu. Müzik yazarlarının genel kanısı Teoman'ın müziğe döneceği yönünde...

Şafak Ongan (Dream TV Genel Yayın Yönetmeni) Teomanı sahne dışında da tanıyan insanlar için bu haber pek sürpriz olmadı. Bir süredir kendisi de bunu dile getiriyordu. Bu ayrılığın kalıcı olacağını düşünmüyorum bir müddet sonra müziğe geri dönüş yapar. Bizim yıllardır genç rockçı Teoman dediğimiz kişi sonuçta 45 yaşında, bunu da unutmamak lazım. Yılların da bir yorgunluğu vardır. Son dönemlerinde konserlerinde bile sıkıldığı anlaşılıyordu, sahnede ışıkları açtırmıyordu mesela.

Barış Akpolat (Hürriyet müzik yazarı) Son 20 yılın en iyi söz yazarlarından biriydi. Tamamen müziği bırakacağını düşünmüyorum. Belli ki bir şeylerden sıkılmış. Özellikle yaptığı işin kendisini tatmin edemediğini söylüyor. Bence ara verme kararıdır bu.

Cumhur Cambazoğlu (Müzik yazarı) Dürüst bir yaklaşım. Denenebilecek herşeyi denemiş olarak algılıyor kendisini. Zaten son dönemde Bülent Ortaçgil'le yaptığı çalışmalarda ona verilen rolden bıkkınlığı seziliyordu. Farklı bir çıkış noktası arıyordu. Ozanlarda (yani söz ve müziklerini kendi yapan sanatçılarda) böyle dönemler olur. Ben döneceğini düşünüyorum. Özellikle magazin basının ona verdiği rolden de yorulduğunu düşünüyorum.

Tolga Akyıldız (Milliyet müzik yazarı) Teoman, Türkçe rock'ın 90'ların başındaki başlangıcına vesile olmuş biridir. Duygusaldır iyi kalplidir. Bir şarkı yazarı olarak az bulunur bir yeteneğe sahiptir, ‘hikaye anlatıcı'dır. Eğer şimdi gitmek istediyse bir bildiği vardır. Belki dönmek için gitmiştir. Yeniden dönebilmek için. Belki yorulmuştur. Kendi haline bırakmak lazım. Daha bir sürü güzel şarkısını dinlemek istiyorsak saygı duymak lazım...

HT