muhteşem yüzyıl kösem sultan oyuncuları

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
muhteşem yüzyıl kösem dizi oyuncuları

Tanıtımı yapılan fakat oyuncularının henüz açıklanmadığı muhteşem yüzyıl kösem dizi si eylül 2015 de Star Tv ekranların da olacak Kösem sultanı canlandıracak oyuncunun ise Beren Saat yönünde ...

Kösem sultan kimdir ?
Osmanlı devlet yönetiminde etkin bir rol oynamış Haseki Sultan ve Valide Sultan. Osmanlı padişahı I. Ahmed'in eşi olup, padişah IV. Murad ve I. İbrahim'in annesidir. Osmanlı tarihinin en güçlü kadın sultanlarından biridir.Hayatı romanlara, tiyatro oyunlarına, opera eserlerine konu olmuştur. Valide-i Muazzama, Sahibet-ül Makam, Valide-i Kebire sıfatlarıyla da anılan Kösem Sultan, oğulları 4. Murat ve İbrahim ile torunu 4. Mehmet döneminde uzun yıllar devlet yönetiminde etkili olmuş bir Hanım Sultan'dır.

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Artık bu kadını ekranlarda görmeye bile tahammülüm yok. Ne kadar abartıldı ya, gitsin kocasına çay yapsın. :D

Kadının adı bile izlettiriyor bende pek anlam veremiyorum ama :D

Kösem sultan bana göre hürremden bile daha ilginç bir karakter .Kösem sultanın iktidar hırsı kendi evladını öldürtecek kadar fazlaydı.
Benim izlediğim hiç bir dizi yok ama bunun ilk bölümüne bakabilirim :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kösem Sultan benim de ilgi alanımda ve epeyce araştırma yapmıştım hakkında. Beren saat rolünün hakkını mutlaka verir ama bu kadar abartılması sanırım Kıvanç Tatlıtuğ sayesinde oldu. :)

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Kösem Sultan benim de ilgi alanımda ve epeyce araştırma yapmıştım hakkında. Beren saat rolünün hakkını mutlaka verir ama bu kadar abartılması sanırım Kıvanç Tatlıtuğ sayesinde oldu. :)

Araştır dıy san belki bilgin vardır abi deli ibrahim aslında deli değilmiş kardeş katlinden dolayı psikolojik olarak korkuları varmış en büyük deliliği balıklara altın atmasıdır ama" Balık bilmese de,Hâlik bilir "sözüyle halkın toplaması için yaptığı bir davranış olduğu söylenir .Duydun mu böyle bir şey ?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu kafayla Deli İbrahim diye anılan kişiden bahsetmek yanlış olur ama şöyle bir genelleme yapalım. Günümüzde de her şeye farklı bir pencereden bakan kişiye deli gözüyle bakılmaz mı? Aslında kim deli kim akıllı buna kadar veren kim diye bir soru geliyor hemen akla. Klasik tutumların dışındaki davranışları aslında bu lakabı almasına neden olmuş ama bunda çevresinin büyük etkisi vardı. Bir ara bu konuyu forumda etraflı şekilde irdelemek için (konu açarak) not alıyorum. :)

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Abi 22 yıl kafes sisteminde yaşamış ölüm korkusuyla bana delirmesi daha mantıklı geliyor :) evet irdelemek lazım kafese düşen ilk padişah oluşu da onu ilginç hale getiriyor .