• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

msn kırılmaz parola yapmak

SaMeT10

Usta
hadi şifremizi kıramadılar gizli sorumuzu kırarlarsa ne olacak?

ki ben gizli sorumu * ve _ yaparak kurmuştum ve buna rağmen hacklenmiştim

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Şu hep bilinen bir gerçek olmalı: Kırılmayacak şifre/parola yoktur.

Birinin gizli sorunuzu ya da soru ne olursa olsun cevabınızı tahmin edebilmesi için %99 sizi bir miktar tanıyan biri olmalıdır. Örnek olarak benim sorum hep farklıdır ancak cevabı tekdir.

Mantık olarak şunu kullanabiliriz. Sorduğum soru ile cevabın yakından uzaktan alakası olmasın. Şifrenin uzunluğu kısalığı da önemlidir. Şifre kırıcı programlar sayesinde şifreniz kırılıabilir. Örneğin 4 karakterli bir şifrenin kırılması 1 saat alırken 5 karakterli bir şifrenin kırılması 5 saati bulabilir. Helede 5 karakter içinde bir veya daha fazla rakam/yazı dışında bir karakter (* - _ = / \ # £ vs) bulunuyorsa şifrenizin kırılması için çok daha uzun süre gerekecektir.

Kısaca kimse sizin şifrenizi kurmak için uğraşmayacaktır. (Eğer dünyayı kurtaracak bir formül ele geçirmeyecekse :))

O zaman şifrelerimizin ele geçirilmesi msn adresimizin çalınması nasıl oluyor? İşte bu yaptığınız hatalar sonucunda gerçekleşiyor. Yaptığımız başlıca hatalar;

- "Sizi engelleyenler görün" şeklinde verilen linklere şifremizi girmek, (en çok yapılan hata)
- Gereksiz şekilde mailimize gönderilen linklere tıklamak,
- Tanımadıklarımızdan gelen mailleri açmak,
- Mail yolu ile ulaşan exe dosyalarını çalıştırmak,
- Son sürüm MSN kullanmamak. (Bu da çok önemli. Her sürümde açıklar kapatılır)

Şifre çalmada en çok kullanılan yöntemlerden biri de cookies yöntemi. Şifre çalmak isteyen kişi sizin mail adresinize yolladığı linke tıklamanızı istiyor ve siz daha yönlendirildiğiniz sitede iken mail şifreleriniz karşıdaki kişinin eline geçiyor. Son sürüm MSN, güncel bir antivirüs ve antitrojan programı sizin iz bırakmamanızı sağlayacaktır.

Kısaca "benim şifrem çok zordu ama yinede kırdılar" olayı masaldan ibarettir. Sizi birileri kurban seçmiştir ve siz kurulan tuzağa düşerek yukarıdaki hatalardan birine düşmüşsünüzdür.

Blue_Girl_95

Katılımcı
aslında bular çok iyifikir bencede
çok zor bulunabilecek parolalar
çünkü genellikle bunların kullamı
lacağı kimsenin aklına gelmezzz
paylaşım için teşekkürler:)

Valla 94 ten beri netteyim ne mail ne de msn mi kırabilen oldu. şifrelerim harf rakam ve sembollerden oluşuyor.Bilmediğim mailleri asla açmıyor ve engelliyorum.Msnden tanımadığım kişilerden veya listemde virüs bulaşmış kişilerin iletilerine ve iletilerde verilen linklere asla tıklamıyorum ( ben 250 kontor kazandım sende tıkla kazan gibi linkler)

antivirus ve firewall güvenlik duvarım açık ve devamlı güncelleme yapıyorum. 30-40 farklı mailim var hepsinin şifreleri farklı
gizli sorumla cevaplarının alakası yok ve yine harf rakam sembollerden oluşuyor.örneğin : en sevdiğiniz sanatçı ? cevap: bir(_)sevg?!_19

şifre kırmak yoktur.tahmin etmek veya trojan,virüs v.b. progr*****larla sizin şifrenizi öğrenebilme vardır.Size yeni resmime bi bak diyip resim yollar açar bakarsınız.Aslında resmin içine gömülü virüsü yediğinizi bilemezsiniz.Korunma için güncel antivirüs kullanmak gerekir.

Son olarak internet cafelerden bağlananlar dikkatli olsunlar.

Saygılar