Mezarlıkta Yasin-i Şerif Okunmalı mıdır?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Gece kanal 7 de bir hocanın sohbetini dinledim mezarlıkta ölülere yasin okumayın dedi anlamında üzerine güneş doğmak geçiyor siz ölüye okuyorsunuz benzeri bir şeyler söyledi
Aklımda kalan Haşr ve İbrahim sürelerini okuyun dedi bu konu hakkında google araştırma yaptım biraz dişe dokunur bir şey bulamadım sizin bu konu da bir fikriniz var mı acaba?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Beni Türkiye'de mezarlığa ziyarete gitmek rahatsız ediyor çünkü boş yer yok mezarlıklarin üzerini çiğneyerek geçiyorsun yürüme yolu bırakmıyorlar sırf daha çok para kazanmak için yaşın Kur'an'a gelince bence evde de okunup bagislanir ben evden okunup bagislanmasini daha doğru buluyorum evden okuyunca o dua yasin bağışlanmış olmuyormu ya kendi ölünü ziyarete gidiyon ama başkasının ölüsünü cigniyorsun saygısızlık yapıyorsun ?

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Aklıma Yıldız Kenter geldi rahmetli mezarlıklarda yer kalmadı onun için beni yakın demiş ölmeden önce;)

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Beni Türkiye'de mezarlığa ziyarete gitmek rahatsız ediyor çünkü boş yer yok mezarlıklarin üzerini çiğneyerek geçiyorsun yürüme yolu bırakmıyorlar sırf daha çok para kazanmak için yaşın Kur'an'a gelince bence evde de okunup bagislanir ben evden okunup bagislanmasini daha doğru buluyorum evden okuyunca o dua yasin bağışlanmış olmuyormu ya kendi ölünü ziyarete gidiyon ama başkasının ölüsünü cigniyorsun saygısızlık yapıyorsun ?
Bahsettiğin yer nerdeyse bilmiyorum ama mezarlıklar bizim orada düzenlidir. Mezara basarak yürünmez. Aslında mezar baki kalacak diye bir şey yok zamanla yok olması doğaldır.

Yasini şerif sadece ölülere okunmaz burda ast olan dirilere okumaktır, manasını bilmek öğrenmek tatbik etmektir. Kuran okumak sevaptır gözlere ışık dillere selamet verir. Yeterki okuyun.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Bahsettiğin yer nerdeyse bilmiyorum ama mezarlıklar bizim orada düzenlidir. Mezara basarak yürünmez. Aslında mezar baki kalacak diye bir şey yok zamanla yok olması doğaldır.

Yasini şerif sadece ölülere okunmaz burda ast olan dirilere okumaktır, manasını bilmek öğrenmek tatbik etmektir. Kuran okumak sevaptır gözlere ışık dillere selamet verir. Yeterki okuyun.
İstanbul'da hangi mezarlıkta yol var ?belki özel olanda vardir ama normal mezarlıkta yolmu unut

KuMRu

Sessize aldım dünyayı huzuru dinliyorum 🌼
Özel üye
Türkiye de mezarlıklar gayet güzel yapılıyor bende merak ettim nerede böyle çiğnenen mezarlar var çok üzücü benim bildiğim gördüğüm mezarlar mermer yapılı gayet güzel bir şekilde birde bizde ölüye saygı vardır mezarlığın önünden geçerken bile saygıdan Fatiha okunur