MAVİ KUŞ

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Suyu çok seven, günün büyük zamanını suda serinleyerek, oyunlar oynayarak geçiren sevimli su aygırı, bir gün oyun oynarken ayağını incitmiş. Doktor ona dinlenmesini ve uzun süre evden çıkmamasını söylemiş. Bütün arkadaşları nehrin etrafından hiç ayrılmadıkları için, evde ona yardımsever mavi kuş bakıyormuş. Yemeğini yediriyor, ihtiyaçlarını gideriyormuş yardımcı oluyormuş. Fakat su aygırı çok mutsuz olmuş. Ayağı ağrıdığı için yataktan çıkamıyor, arkadaşlarıyla beraber zaman geçiremiyor, suda eğlenemiyormuş.
Mavi kuşa dertlenmiş
– Günlerdir bana bakıyor, yardımcı oluyorsun. Sana çok teşekkür ederim. Ancak benim nehre inmem, suya girmem lazım. Artık dayanamıyorum.
Mavi kuş arkadaşını uyarmış;
– Ayağın bu şekilde iken iyileşmeden çıkamazsın.
Su aygırı üzüntüsünden hiç bir şey yiyemez, tek laf etmez olmuş.
Mavi kuş, arkadaşının üzülmesine dayananamış
– Madem sen suya gidemiyorsun, bizde suyu sana getiririz.
Su aygırı da şaşkınlıkla
– İyi de bu nasıl olacak?
Mavi kuş kendinden emin bir şekilde
– Sen onu bana bırak.
Mavi kuş ormana doğru hemen kanat çırpmış ve biraz sonra yanında fillerle geri dönmüş. Su aygırına seslenmiş
– Haydi bahçeye çıksana arkadaşım, sana bir sürprizimiz var.
Su aygırı bahçeye çıkar çıkmaz, filler hortumlarındaki suyla su aygırını bir güzel ıslatıp serinletmişler. Çok geçmeden de iyileşen ve suya kavuşan su aygırı, mavi kuşun bu iyiliğini hiç unutmamış.

Hayat Akarken, bu zor zamanlarda arkadaşlarınıza yardım etmeyi ve onları mutlu etmeyi de unutmayın. Merak etmeyin sıkıntılar elbet geçecek, arkadaşlık, yardımseverlik hatırlanacaktır.