• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

MAKSİM GORKİ ÇOCUKLUĞUM..

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Okuduktan sonra çok sinirlendiğim bir kitabıdır. gorki acılar ve yokluklar içinde geçen çhar dönemi çocuklunu kaleme almıştır. en içine çeken yanı yazarın biyografisi olmasıdır. gerçekçiligidir. Büyükbabasına çok sövdüm. bu kitabinin ardindan benim üniversitem ve ekmegimi kazanirken serisi ile yazar yaşanmişliğini kaleme alır.


Babasını kaybeder .Ninesi ve annesiyle annesinin doğduğu eve göç ederler.Dayıları, kuzenleri, büyükbaba ve anneannesiyle beraber yaşamaya başlar. Büyükbabası dayılarını pek sevmez. Dedesi çok disiplinlidir, en küçük hatayı affetmez. Her cumartesi kuzenleriyle birlikte bunları döverdi. Dedesi kumaş boyama işleri yapan bir zengindir fakat çocukları yemiş bitirmiştir. En sonunda atölyeleri yanar ve adam da yavaş yavaş iflasa gelir.

Maksim'e dedesi okuma-yazma öğretmiştir.Maksim de bu sayede Zebur'u okuyup,bazı şiirler ezberlemeye başlamıştır.

Annesi başka birisine kaçmıştır. Artık büyükailesi ile birlikle yaşamaya başlar Maksimoviç. Çeşitli arkadaşlar edinir ve hayata atılmaya çalışır. Bir süre sonra annesi geri gelir ve tekrar evlenerek gider. Evlendiği adamla gittiği şehirdeki evleri yanar ve geri döner. Bir süre sonra ise ölür. Maksim bundan sonra hepten öksüz kalmıştır ve daha 8 yaşındadır. Okuma merakı içindedir ve dedesi ona "Artık sana bakamam git çalış" ...der.O da 8 yaşında iken evden ayrılır ve kendi başının çaresine bakmaya gider.
 
Benzer Konular Başlık Forum Cevap Tarih
Ç Tavan Arasında Kaldı Çocukluğum Okunası Yazılar 0
~meLek~ çocukluğum ve annem Okunası Yazılar 0

Top