Lisede Fotoğraf Paylaşmak Yasak - Devamsızlık Sınırı Düştü

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Okulda çekilen görüntü ve fotoğrafları sosyal medyada paylaşan öğrenciler, disipline sevk edilecek.

UvA19Wv.jpg
Sosyal medyadan iftira atan, sarkıntılık yapan, bu mesajları yayan uzaklaştırılacak.

30 GÜNÜ GEÇEN SINIFTA KALACAK

DEVAMSIZLIK nedeniyle sınıfta kalma süresi 45 günden 30’a indi. Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak. Raporlu olarak 60 gün devamsızlık yapılabilecek.

‘MİLLİ DEĞERLER’ KRİTERİ

Milli ve manevi değerlerin yanı sıra genel ahlak ve adaba uygun olmayan, yanlış algı oluşturabilecek tutum ve davranışlarda bulunmak da okuldan uzaklaştırma nedeni olarak sayıldı.

‘BÖLÜCÜ’ MESAJ ATAN ATILACAK

SOSYAL medya yoluyla; bölücü, yıkıcı, ahlak dışı ve şiddeti özendiren sesli, sözlü, yazılı ve görüntülü içerikler oluşturmak, bunları çoğaltmak, yaymak ve ticaretini yapan öğrencilere ise okuldan atılma cezası verilecek. Atılan dönemeyecek.

NAKİLLER AYLIK YAPILACAK

ESKİ yönetmeliğe göre haftalık yapılan nakiller artık aylık yapılacak. Okullar, ayın son iş gününde velilerin bir ay boyunca yaptığı nakil başvurularının listesini yayımlayacak.

Kaynak: Gamze Kolcu / Hürriyet
 
Son düzenleme:

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Özellikle sınıf ortamında çekilen görüntülerin yayınlaması ile ilgili uygulamayı gerekli görüyorum. Herkesin elinde görüntü ve video kaydedebilen telefonlar ve sınıf ortamında kullanımı son derece sakıncalı. Üstelik sakıncaları anlatmakla bitmeyecek kadar çok, örnekleri nette çok sayıda var. Sadece yasak deyip geçmemeli çok sıkı şekilde denetimi ve uyulmaması durumunda yaptırımı olması gereken bir durum.
 

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
ben idamı ciddi olarak geri gelsin dedim,bu konu ile alakalı değil ama öyle suçlar işleniyorki hani idam bie yetmiyor gibi geldiği zamanlar çok olduğu için..yoksa yukarıdaki konudan sen paylaşınca haberim oldu ,çok vakıf olduğum bir mevzu değil..
 
Top