• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Komik Matematik Soruları

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Asgari ücretle çalışan biri , maaşının 3 ' te 2 ' siyle ev kirasını ödemekte , geri kalanın 4 ' te 3 ' üyle faturaları yatırmakta ve 1 adet balonlu sakız almaktadır . Artan bozukluklarla zıkkımın karekökünü çarparsa kaç liralık çekirdek alabilir ?
A ) Bir külah
B ) Çekirdek sevmemelidir
C ) Çekirdek yerine pasta alsın
D ) Bakkalın veresiye verdiği kadar
E ) Beni ilgilendirmez

2 metre derinliğindeki bir havuz 2 tane muslukla 5 saatte dolmaktadır . Sular aniden kesilince , bir tane bile faturanın ödenmediği anlaşıldığında havus kaç saatte dolmamaktadır ?
A ) Abonesine bağlı
B ) Tanıdığını bağlı
C ) İndim Havuz Başına ' yı söyleyene kadar
D ) Yağmur yağana kadar
E ) Banane

8 kişilik bir ailenin masrafı , ay başında eve giren paranın 3 katıdır . Ay ortasında maaşın % 99 ' u bitince babanın gözü 360 derece dönmektedir . Evin babası çığırından çıkınca kaç kalır ?
A ) 5 yıldan 10 yıla kadar hapis
B ) Bir kasa limon
C ) Tek böbrek
D ) Eksi bir
E ) Huni

Melahat ' in yaşı Nebahat ' ın yaşının 2 katıdır . Bu yüzden Nebahat ' ı çekememektedir . Günün 3 ' te 2 ' sinde Nebahat ' ı çekiştiren Melehat hiç durmadan Nebahat ' in kuyusunu kazmakta ve kendisine 180 kilometre hızla nazar değdirmeye çalışmaktadır . Bir gün Nebahat ' in 36 parçalık yemek takımını 30 ' u aniden kırılmıştır . Bunun sorumlusu kimdir ?
A ) Bush
B ) Artçı deprem
C ) Melahat ' in nazarı
D ) Örümcek adam
E ) Kadir İnanır

Bir otobüste ayakta duranların sayısı oturanların sayısından bayağı fazladır . Ayakta duranlardan 25 tanesi oturanların hepsine pis pis bakmaktadır . Otobüsteki bütün pencereler kapalıdır ve 80 kilometre hızla yoldaki bütün çukurlara giren şoför , 2 dakikada 1 sigara yakmaktadır . Bu sırada otobüsteki 5 adet çocuk hiç durmadan ağlamakta ve dakka başı duran otobüsten kimse inmemekte , her defasında 18 kişi binmektedir . Böyle bir otobüste köfte ekmek yiyen birinin dayak yeme ihtimali yüzde kaçtır ?
A ) Yüzde bin
B ) Epey
C ) Ne kadar köfte o kadar dayak
D ) Yüzde çoktur

E ) Hepsi
 
Top