• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kola Ne İşe Yarar

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Ama insanlar üzerinde değil.

... Koca bir parça biftegi kolaya yatırın. 2 gün sonra kaybolduğunu göreceksiniz.

... Tuvalete bir kutu kolayı dökün, bir saat kalsın sonra sifonu cektiginizde yüzeyde herhangi bir leke kalmadıgını göreceksiniz.

.... Arabanızın tamponundaki pasları kola ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

.... Aynı islemi pillerin uçlarındaki paslanmadada uyguluyabilrisiniz.

.... Dolap sürgüleriniz çalışmıyorsa kola ile inceltebilrisiniz.

.... Elbisenizde çıkmayan leke varsa üzülmeyin kola dökün ve deterjanla yıkayın, tertemiz olacaktır.

.... Kola üreticileri tasıyıcı kamyonlarının motorlarını temizlemek için 20yıldır kola surubu kullanmaktadırlar.

Burada anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir kola parasıdır.

Peki nedir bu kolanın bu kadar etkileyici temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi ?

Kolanın ortalama pH degeri 3'4 tür.

Bu asidi de disleri ve kemikleri eritmek için yeterli , temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur.

Peki Birde sağlık açısından şu resme bakın:

QwJ1oJR.jpg

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
way canına hiç okadar tehlikeli olduğunu bilmiodum

Öğrenmiş oldun değilmi yağız. Sağlığımızı biz düşünmezsek firmaların umrunda değildir onlar para kazanmaya bakar sadece.

Hala insanlar neden bunlari görmemezlikten geliyor anlamıyorum

Birkaç kişiye bende sordum bunu neden biliyor ve hala içiyorsunuz diye, aldığım yanıt seviyorumdu sadece.

yagiz123

Katılımcı
Birkaç kişiye bende sordum bunu neden biliyor ve hala içiyorsunuz diye, aldığım yanıt seviyorumdu sadece.
aynen bende şu anda öyle düşünüyorum ama napalım insanız biz yani sigara gibi alışmışız ama en azından sigara değil
değilmi?