• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Kızlar sevindirdi erkekler üzdü!

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Voleybolda milli takımlar düzeyinde yapılan Avrupa Ligi'nde, erkekler ve bayanlarda 6 ayaktan oluşan grup maçları tamamlandı.
647731_detay.jpg


Hem erkekler hem bayanlarda (C) Grubu'nda yer alan Türkiye, grup maçları sonunda bayanlarda lider olurken, erkeklerde son sırada yer alarak elendi.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da (A) Milli Bayan Takımı, Türkiye'nin, ev sahibi olması nedeniyle Avrupa Ligi Finalleri'ne doğrudan katılma hakkına sahip olmasına rağmen statü gereği yine de 6 ayakta mücadele etti. (A) Milliler, 6 ayakta yaptıkları 12 maçta 10 galibiyet, 2 yenilgi ve 30 puanla (C) Grubu'nu lider tamamlayarak, hem ev sahibi takım hem de grup birincisi olarak finale yükseldi.

15-16 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da yapılacak Avrupa Bayanlar Ligi Finalleri'nde Türkiye'nin yanı sıra (A) Grubu birincisi Sırbistan, (B) Grubu lideri Bulgaristan ve gruplarında 2. sırayı alan takımlar arasında en iyi puana sahip olan Çek Cumhuriyeti mücadele edecek.

ERKEKLER
Türkiye, erkeklerde istediği sonucu elde edemedi. (C) Grubu'nda yaptığı 12 maçta 3 galibiyet, 9 yenilgi ve 8 puanla son sırayı elde eden Türkiye, final şansını yitirdi.

16-17 Temmuz tarihlerinde Slovakya'da yapılacak Erkekler Avrupa Ligi Finalleri'ne, (A) Grubu birincisi Slovenya, (B) Grubu lideri İspanya ve (C) Grubu lideri Romanya'nın yanı sıra ev sahibi ülkenin takımı Slovakya katılacak.

Finallerde ilk sırayı alan takımlar, gelecek yılki Dünya Grand Prix Finalleri'ne doğrudan katılma hakkı elde edecek.

İLK RAKİP BULGARİSTAN

Avrupa Bayanlar Ligi Finalleri'nde Türkiye'nin ilk rakibi Bulgaristan oldu. (A) Milli Bayan Takımı, yarı finalde Bulgaristan'ı geçebilirse, final maçında, Çek Cumhuriyeti-Sırbistan karşılaşmasının galibiyle mücadele edecek. Türkiye, Bulgaristan'a yenilmesi halinde Çek cumhuriyeti-Sırbistan maçının mağlup ekibiyle üçüncülük için mücadele verecek.

15-16 Temmuz tarihlerinde İstanbul'daki Burhan Felek Voleybol Kompleksi'nde yapılacak finallerin programı şöyle:

Maç programı şöyle:

15 Temmuz Cuma:
17:00 Sırbistan-Çek Cumhuriyeti
19:30 Türkiye-Bulgaristan

16 Temmuz Cumartesi:

16:30 Üçüncülük maçı
19:00 Final maçı

HT/Spor
 
Top