Kızını Çok Seven Babanın Öğüdü

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Herkes bilir ki; babalar en çok kız çocuklarına düşkündür ve kızların da ilk aşkları her zaman babalarıdır.

Küçük kızlarını hayatta bekleyen zorlukları bilen babalar, ellerinden gelen her şekilde onların yanında olsalar da; engelleyemeyecekleri bazı şeyler olduğunun farkındalar. Yazar Richard Greenberg de kızını çok seven bir baba ve tüm babalar adına kendi kızı ile tüm kız çocuklarına bazı düşüncelerini ve tavsiyelerini aktarmak istiyor:

-Kalbin her kırıldığında bu acıdan kendinle ilgili yeni bir şey öğreneceksin. Her zorluk, kendini geliştirmen için bir fırsat yaratacak.

-Bir şeyler bazen istediğin gibi gitmeyebilir. Bu normal ve doğaldır. Yalnız değilsin.

-Denizde gerçekten daha çok fazla balık var. Bu sadece romantik ilişkin için değil, iş, arkadaşlık ve reddedildiğin, yalnız bırakıldığın her durum için geçerli.

-Acı çekmen de bir sakınca yok. Önemli olan sana acı çektiren durumdan en kısa sürede çıkıp hayatına devam edebilmen. İnsanların sana acımasına izin verme.

-Seni seven insanları dinle ve kalbini onların sevgisiyle doldur. İyiliğine güven.

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
çok hoş..

şu kısmı kağıda yazdım:

-Acı çekmen de bir sakınca yok. Önemli olan sana acı çektiren durumdan en kısa sürede çıkıp hayatına devam edebilmen. İnsanların sana acımasına izin verme.

(ben de bazen acı çeksem bile jet hızıyla kurtuluyorum, yemin ederim ki hiçbir zaman 1-2 günü geçmedi üzülmelerim.)