• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

kıyıya vuran huzur (benden bir deneme.. )

zeka küpü

Katılımcı
Çıldırmak geldi içimden.Kalp atışlarım karaya vuran dalgalar gibi sertti,gözlerim ateşteki kor...O anda sadece yüzüne bakıyordum ne tepki verecek diye.Gözleriyle bana birşeyler anlatmak istiyordu söylemeye cesaret edemediğinden.
Bu savaştan da yenik çıkmıştım.Bunalımlar birbirini kovaladı.İlk günler kimseyi tanıyamadım.Gelenler kapıdan bakıp bakıp gidiyorlardı.Onların ailem,arkadaşlarım olduğunu haftalar sonra hatırlayabildim.Duyduğum ve hatırladığım tek şey hastane kapısındaki doktorun fısıltılarıydı.Birinden bahsediyordu.Çok zor günler yaşadığını,şiddetli bir kriz geçirdiğini ve bir süre daha misafir edeceklerini anlatıyordu.Kimden bahsediyordu bu adam?Bunu bile düşünecek durumda değildim.Oysa o anda benim dünyamda farklı şeyler vardı.Her şey film şeridi gibi gözümün önünden geçiyordu.Bazen parça parça aklıma bir şeyler geliyordu.Ama o kdr çok uykum vardı ki!Uyumak istiyordum.Ömrüm boyunca uyumak.Biri gelecek bu tatlı uykudan uyandıracak diye o kdr tedirgindim ki!
Neler vardı bu film şeridinde?Yüksek sesle müzik dinlediğim için annemin kızmaları,sonra koşarak boynuna atlayıp öpmelerim beni affet diye.Babamın akşam eve geldiğinde yaptığı soğuk espriler...Benim de esprilere değil babamın haline bakıp katılarak gülmelerim,sonra kapının çalması,içeriye birinin girmesi,yüzüme bakıp birşyler anlatması,sonra uğultular,arkasından onu takip eden çığlıklar,haykırışlar...Babamın bembeyaz olduğu,annemin ayakta titrediği an.Kimdi bu adam?Neden huzurumuzu bozuyordu?Benden ne istiyordu?İşte bu soruların cvbını hiçbir zaman öğrenemeyecektim...
Orda ne kadar kaldım bilmiyorum.Bir kelebek kadar hafif ve özgürdüm.İçime temiz havayı çekerken sanki bir şeylerden arınmak istiyordum.Nefes verirkende tiksinti hissimin ağır basması.
Dipsiz bir kuyudaydım.Yıllarca bir şeylerin cevabını bulmaya çalıştım.
Bu sorulardan,hayattan yorulduğum zamanlarda karşıma o adam çıkıp "ben geldim" diyordu."kimsin" diye sorduğumda birden kayboluyordu.Acaba hayal mi görüyordum?Yoksa yine eski günlere mi dönüyordum!
Beynimi kemiren şeylerden çok sıkılmıştım.Beni tek rahatlatan şey temiz havaydı.Yürüyordum.Hergün yürüyerek kabuslardan uzaklaşırım sanıyordum.Ama gitmiyordu bir türlü,hep peşimdeydi o adam.Koşmaya başlıyordum.Koştukça daha da hızlanıyor,kovalıyordu beni.Artık kaçacak bir yer kalmamıştı.Önümde büyük kayalar ve aşağısında beni bekleyen uçurum vardı.Hiç düşünmeden kendimi bıraktım beni kucaklayan boşluğa.
Rahattım artık.Beni rahatsız eden hiçbir şey yoktu.Sorular,çığlıklar,gölgeler,bunalımlar...Mutlu olmak ne kadar huzur vericiydi..

zeka küpü

arzum

Forum Tutkunu
Bunalımdaki bir gencin hayatına son verişi sanırım bu zeka küpü umarım sen değilsindir paylaşım için tşk.

zeka küpü

Katılımcı
Bunalımdaki bir gencin hayatına son verişi sanırım bu zeka küpü umarım sen değilsindir paylaşım için tşk.

hayır tabii ben değilim.. psikolojik yazılar yazmayı seviyorum ruh tahlilleri yapmak hoşuma gidiyor denemedeki kız da ne benim ne de çevremden biri tamamen hayal.. ben teşekkür ederim okuduğun için..

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Daha önceden de Belirttiğim Gibi Çok GüzeL KArDeşim..;)
Senin GeLeceğin ParLak..:D
Tabi İşin ŞAkası O..Ama Gerçekten HayaL Gücün Çok Geniş..Bunu İyi Şekilde DeğerLendirmeni İsteRim..

zeka küpü

Katılımcı
Geçti artık.. :) tiyatro, halk oyunları, edebiyat gibi alanlarda da iddialıydım ama bir şekilde rahat davrandığım için kaçırdım fırsatları hedefim bu kaçırdıklarımı öğretmenlikte tekrar kazanmak..

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Şahsım adına yazınızı çok beğendim ve severek okudum. Ayrıca belirtmeliyim ki edebiyat alanında yetenekli insanlara karşı bir hayranlığım vardır. Aslında düzgün cümleler ben de kurarım ancak uzun soluklu yazı yazmaya kalktığımda maalesef cümleleri yerli yerine oturtamıyorum. Maalesef şiir yazmak konusunda da tam bir fiyaskoyumdur.

Teşekkürler paylaşım için. Devamını kesinlikle bekliyoruz.

zeka küpü

Katılımcı
Yazmıyorum artık tekrar başlarsam paylaşırım tabi seve seve bu deneme bnm ilk denememdi zaten :) biliyorsunuz yazmak için çok okumanız gerekir yazacağınız tür hakkında araştırmanız lazım önceden çok fazla kitap okurdum elime kalemi aldığım zaman kendiliğinden çıkardı yazılar şimdi ise tıkanıp kalıyorum bir yerde devamı gelmiyor sizin de uzun soluklu yazılar yazamamanız bundan olsa gerek..
uzun diye sıkılmadan okuduğunuz için ben teşekkür ederim size..:)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Okumak olayını son 3 yıldır çok fazla ihmal eder oldum ancak öncesinde ciddi anlamda çok fazla okurdum. Elbette okumanın etkisi var ancak yazabilmek ayrı bir yetenek. Tanıdık yazar ve şair abilerim var çok etkilendim onlardan. Denedim defalarca ancak yok.

Yazınız hakikaten güzel olmuş. Her insanın kendinden bişeyler bulabileceğin bir içerik. Tekrar teşekkürler...