Kıvırcık saçlar için stil önerileri

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Selin P.

Saçlarının nesini seviyor, nesinden nefret ediyorsun?
Kıvırcık saçlarımı çok seviyorum. Kesimimi de seviyorum çünkü saçlarımı hacimli gösteriyor. Fakat saçım çok karıştığı için bazen sinirlenmiyor değilim. Bir defasında hiç unutmuyorum öyle bir dolaştı ki kestirmek zorunda kaldım.

4cb71b9bc3e40726b3b072f1cfbccd5d.jpg

Saçını yapmak ne kadar zamanını alıyor?
10 dakika kadar. Sadece parmaklarımla yukarı doğru hacim veriyorum, eğer çok karışık ve kabarıksa kıvırcık saçlar için özel olan saç spreylerinden kullanıyorum.

05ca0d984d77d10ffdd0748a182dc4a3.jpg

Elektriklenen saçların için sırrın nedir?
Islak ya da kuru olsun argan yağı kullanıyorum. Saçlarımı daha yumuşak yapıyor. Bazen kafamda bandana ile uyuyorum, uyurken çok fazla hareket ettiğim için sabah kabarmamasına yardımcı oluyor.

Kıvırcık saçlı kızlar için önerilerin neler?
Saçınızı kesinlikle başkasının saçı ile kıyaslamayın. Saçlarınızı olduğu gibi sevin. Saçlarınızı kestirirken, düz saçlılar için olan kesimlerden olması için ısrar etmeyin. Kuaförünüzün tavsiyelerini dinleyin.

Çiğdem M.

Saçlarının nesini seviyor, nesinden nefret ediyorsun?
Diğer insanlara göre daha farklı olmasını seviyorum. Fakat kabarmasından nefret ediyorum.

6d239b7026855f4ecf118fb8a46b6cc8.jpg

Saçını yapmak ne kadar zamanını alıyor?
Yıkıyorum, nemlendirici sürüyorum, tarıyorum ve duruluyorum. Daha sonra karışıklığı önlemek için krem sürüp, en son şekillendirmek için de köpük kullanıyorum. Toplamda 40 dakikamı alıyor.

Elektriklenen saçların için sırrın nedir?
Soğuk su ile duruluyorum ve karışıklık önleyici ürünlerden kullanıyorum.

Kıvırcık saçlılar için olan hangi üründen vazgeçemezsin?
Nemlendirici ve saç maskesi.
981c3df57f7b4c3b98d5abcd2d5ba1a8.jpg

Kıvırcık saçlılar için öneriniz nedir?
Kıvrımlarınızı sevin!