• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kıvırcık Saç İçin Modeller ve Yeni Trendler

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Saç kesimi modelleri saçının tipine ve yapısına göre belirlenmeli. Ama kıvırcık saçlara sahipsen mümkün olduğunca hacimli duran kesimler senin için ideal. Bukleler uzun katlı kesimlerde daha belirgin ve daha hacimli olurlar. Bu nedenle eğer uzun bir model istersen mutlaka uzun katlı kesimler yaptırmalısın. Ancak 2020 yılının kıvırcık saç trendleri genelde omuz hizasında veya kulak altı hizasında kısa kesimlerden yana! Bence marjinal bir görünüm istersen kısa saç kesimi modellerini deneyebilirsin!

Kıvırcık saçlar nasıl şekillendirilmeli?

SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Kıvırcık saçlar genellikle diğer saç tiplerine göre daha fazla kabarmaya veya elektriklenmeye eğilimli oluyor. Kabarma ve elektriklenme, kıvırcık saçların neme ihtiyaç duymasından kaynaklanır. İhtiyacı olan nemi almayan saçlar kurur, kabarır, elektriklenir ve bu saçları şekillendirmek fazlasıyla zorlaşır.

Tüm bu sebeplerden kıvırcık saçlar daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Saçların için en uygun şampuanı seçmeli, doğal yağlarla saçlarını sürekli beslemelisin. Saç kremlerini asla ihmal etmemelisin. Banyo sonrasında saçlarını şekillendirmek için boy ve uçlarına saç kremi ya da şekillendirici bakım kremi sürerek buklelerini şekillendirebilirsin.

Hemen ardından saçlarını difüzör yardımıyla baş aşağı kuruttuğunda muhteşem bukleler seninle olur! Difüzör saç kurutma makinesinin bolca delikli olan, kimilerine göre aşırı gereksiz parçasına deniyor. Bu parçayı ve bunu kullanmayı sadece kıvırcıklar biliyor. Bir dipnot da ekleyeyim: Dalgalı saç modellerini de bu şekilde yapabilirsin.

Kısa kesim kıvırcık saç modelleri nasıl şekillendirilmeli?

Kadın kıvırcık saç modelleri arasında en çok tercih edilen model kısa kesim kıvırcık saçlar. Bu saçlar da yukarıda anlattığım gibi şekillendirilebilir veya coanda etkisine sahip Dyson Airwrap saç şekillendirici ile aşırı ısı kullanmadan muhteşem bukleler yapılabilir. Peki bukleleri serbest bırakmak dışında hangi model saçlar yapılabilir dersen aşağıda hem kısa hem uzun kıvırcık saç toplama yöntemlerini senin için sıraladım:

● Yarı topuz: Bu saç modeliyle saçlarını ısıyla şekillendirmene gerek yok. Buklelerini saç kremiyle belirginleştirdikten sonra saçlarının önlerinden aldığın kalın bir tutamı burgu yaparak arkaya doğru topla ve arkada sabitle. Bunun için tel tokalardan yardım alabilirsin.

● Pratik üçlü topuz: Kıvırcık saçların omuz hizasında ise saçlarını önce üç eşit parçaya ayır. Üç parçaya ayırdığın saçları yine burgu şeklinde kıvırarak arkada topla. Emin ol çok beğeneceksin

Burgu topuz: Ani çıkan toplantı veya davetler için muhteşem pratik bir model! Öncelikle saçının üst kısmını saç şekillendirici krem yardımıyla arkaya doğru topla ve atkuyruğu görünümü oluştur. Daha sonra altta kalan saçlarını da burgu şeklinde toplayarak atkuyruğu yaptığın kısmı içine doğru çevir. Kalan saçlarını da içinden geçirerek tel toka ile sabitle. İşte hazır!

● Bukleli topuz: Belirginleştirdiğin bukleleri içe doğru kıvırarak burgu şeklinde arkada toplayabilirsin. Hem kolay hem şık!

● Tepede yarım topuz: Trend saç modellerinden olan bu tarzda yapman gereken tek şey saçlarının bir kısmını tam tepe noktasında minik bir topuz yapmak. Geri kalan saçlarını ise buklelerini şekillendirerek doğal haline bırak. Nasıl cool göründüğüne inanamayacaksın!

Kıvırcık kahküllü saç yeni trend!

Yeni çıkan kıvırcık kahküllü saçlar gönülleri fethetmeye devam ediyor. Kahküller buklelerden oluşuyor ve aşırı tatlı bir görünüm yaratıyor. Kıvırcık kahküller, alnı tamamen kapladığından büyük yüzlü kişilere, alnı uzun olanlara veya uzun yüzlü kişilere daha fazla yakışıyor. Ayrıca kıvırcık kahküller yüzü daha dengeli gösteriyor. Yuvarlak ve üçgen yüzlü kişiler uzun perçem şeklinde olan kıvırcık kahkülleri tercih edebilirler. Asimetrik kahküller de yuvarlak yüz hatlarını daha köşeli gösterebilir. Kıvırcık kahküllerini şekillendirmek için ince uçlu saç maşası kullanabilir veya bir saç kremi ile tek tek buklelerini birbirinden ayırarak hacimli ve doğal bir görünüm kazandırabilirsin.

Evet, size kıvırcık saç modelleriyle ilgili minik ve pratik ipuçları verdik. Peki sizin saçlarıniz nasıl? Eğer kıvırcık saçlı iseniz hangi kesimi ve nasıl şekillendirmeyi tercih ediyorsunuz? Hadi anlatin , birlikte deneyelim! Cerezforum,un güzel kizlari

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Kıvırcık saçlıysanız bir dönem saçınız size hicy hoş gorukmez düz saçlara hayran olursunuz :P sonraki dönemde saçınızı kullanmayı öğrenir saçınızla aşk yaşarsınız :D

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Benim saclarim 28 yasima kadar birinci resim gibi idi ama ben hic birsey kullanmiyordum koföre gitimde dokunmuyordular hatta kavga ediyorlardi sonra hastalandim 3 hafta sonra cok ilac kullandim saclarim dokulve duzlesti simdide nnerde ise pirasa gibi oldu :(((

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Benim saclarim 28 yasima kadar birinci resim gibi idi ama ben hic birsey kullanmiyordum koföre gitimde dokunmuyordular hatta kavga ediyorlardi sonra hastalandim 3 hafta sonra cok ilac kullandim saclarim dokulve duzlesti simdide nnerde ise pirasa gibi oldu :(((
Geçmiş olsun abla :/ çok ilginç tekrar düz çıkması