Kıskanç Sevgiliyle Anlaşmanın 6 Yolu

Tuba

Özel üye
Kıskanç Sevgiliyle Anlaşmanın 6 Yolu

Kıskanç ve aşırı sahiplenici bir adamla birlikteyseniz, ilişki rahatsız edici ve sıkıcı olmaya başlayacaktır. İlişki bu yöne kaymaya başladığında, mutsuzluk hissi kaçınılmaz olacaktır. Eğer ilişkiyi hiç mücadele vermeden ve emek harcamadan bitirmek istiyorsanız, elbette bu bir seçimdir. Ancak önce çaba harcamayı düşünenlerdenseniz, birkaç adım atmayı denemelisiniz.

Gerçekten erkek arkadaşınıza önem veriyor ve ilişkiyi devam ettirmek için içinizde bir istek duyuyorsanız, sorunu ele alma şeklinizin önemli olduğunu bilmelisiniz.

Fırsat vermeyin

Ona sizi kıskanması için neden vermeyin. Bu sevdiğiniz kişinin sizi kıskanmasını önlemek için temel kuraldır. Eğer onu gerçekten seviyorsanız, içgüdülerinizi kontrol etmeyi denemelisiniz. Yani; ona karşı hile yapmayın, onu kıskandırmaya çalışmayın, güvensiz ve şüpheci hareketlerde bulunmayın. Her ilişki önce güven ve dürüstlük üzerine inşa edilmelidir.

Sorunu kabul edin

Onu gerçekten seviyorsanız, sorunu kabul edin. Eğer bunun bir sorun olduğunu düşünmez ve ilişkiyi sürdürürken gereksiz tepkiler verirseniz, işin içinden çıkamazsınız. Ortada bir sorun olduğunu ve yardım etmek için adım atmanız gerektiğini kabul edin. Bunu sevginin bir göstergesi olarak algılamayın.

Onunla konuşun

Kıskançlık yaptığı durumlar, aslında onun kuruntuları ve endişeleridir. Kıskanç bir partner ile başa çıkmak için en iyi yolu, onun korkuları hakkında onunla konuşmak ve onun güvensizlik nereden geldiğini keşfetmektir. Bu davranış biçimi, onun sorunları üzerine düşünmeye başlamasına neden olacaktır. Ancak bu konuşmaları onun agresif olmadığı, sizin de sabrınızın tükenmediği anlarda yapın.

Güven verici konuşun

Unutmayın ki; kıskançlık kişinin kendini güvende hissetmemesinden kaynaklanan bir sorundur. Kişisel güvensizliğin temelinde ne olduğunu bulun. Ona güven verici biçimde konuşmalar yapın. Onu rahatlatın ve sizin tarafınızdan sevildiğine inanmasını sağlayın. Günlük hareketlerinizde onu hep bu anlamda destekleyici davranışlar sergileyin.

Saklamayın

Ondan bir şey saklamayın ve şüphe duyacağı hareketler yapmayın. Sorduğu soruları net biçimde cevaplayın. Kaygan bir zeminde yürümesine ve düşünmesine olanak tanımayın.

İlişkinin kuralları

İlişkinizin kurallarını belirlerken karşılıklı olarak taleplerin eşit olmasına dikkat edin. Her iki tarafın da aynı biçimde ilişkiye sahip çıkması önem taşıyacaktır. Eğer attığınız adımlar sorunları çözmüyorsa, profesyonel yardım almayı deneyin.