Kim ödedi

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Lokantaya girip yemek istedi..​

Öğle yemeğini bitirdi ve hesabı istedi..
Elini cebine attı ama cüzdanı bulamadı..
Yüzü sarardı ve orada unuttuğunu hatırladı. ofis..

Kartını çıkardıktan sonra..​

Bu durumdan nasıl çıkacağını şaşırmış ve para bulma umuduyla histerik bir şekilde ceplerini aramış ve umutsuzluğa kapılmış.
Konuşmaya başlar başlamaz restoranın sahibi ona: Hesabın ödendi kardeşim.
Adam şaşırdı ve dedi ki: Hesabımı kim ödedi?
Lokantanın sahibi cevap vermiş: Senden önce çıkan adam senin rahatsızlığını fark edip hesabı ödeyip dışarı çıktı.
Adam şaşırdı ve sordu: Kim olduğunu bilmediğim halde parayı ona nasıl iade edeceğim?
Lokantanın sahibi gülerek: Hayır, başkasının faturasını başka bir yerde ödeyerek iade edebilirsiniz..

Böylece halk arasında iyilik devam eder.​

Sypnosis

in god we trust all others we audit
Özel üye
Bunun daha farklı bir versiyonu da var Yahudiler tarafından kullanan. Bazı Yahudiler kötü durumda olan başka bir Yahudiye yardım edip statü ve maddi konularda yardımcı olarak iyi yerlere getirir ve bunu aynı şekilde yardım ettiği kişinin de başka bir Yahudiye yardım ederek borcunu ödemesini isterler. Buradaki yardım öyle kirasını ödeyemeyecek birine maddi yardım gibi değil, mesela kendi şirketinde veyahut referans olarak başka bir şirkette yöneticilik pozisyonuna getirmek gibi. Bu şekilde yahudiler kendilerini üstün ırk gibi görüp ırkdaşlarının sıradan işler yapmalarını istemezmiş.
Bizde bu durum tam tersi maalesef. Yurtdışında soydaşınız herkesten daha tehlikeli olabiliyor. İyi niyeti suistimal etme, dolandırma kandırma vb