Kim demiş sürdürülebilir bir yaşam biçimi için alışkanlıkları değiştirmek çok zor diye?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Enerji dolu bir sabah
Uyandığınız andan itibaren güne enerji dolu başlayın! Taze, organik ve mevsimine göre meyveleri tercih edin: güzel tatların, kokuların ve renklerin birlikteliği dopdolu, neşeli ve hoş bir gün geçireceğinizin habercisi olacak. Ayrıca, antioksidan açısından zengin olan meyveler sayesinde sağlıkla ışıldayan cildiniz size teşekkür edecek!
Rüzgarda uçuşan saçlar
Güne devam ederken, D vitamini kaynağı güneş ışığının tadını temiz havada çıkarmaktan daha güzel ne olabilir? İşe ya da okula giderken bile yolculuğun keyfini sürebiliriz. Yürüyerek, bisiklete binerek... Daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak, anında hafiflemenizi sağlayacak!
Kahve molası
Arkadaşlarımızla birlikte çay ya da kahve molalarımız için, rengarenk bir kupa tercih edebiliriz. Ortamımızı renklendirdiği gibi, plastik ya da kağıt bardaklardan farklı olarak cam ya da seramik bardaklar tekrar tekrar kullanılabilir! Her yıl tükettiğimiz çay ve kahve miktarını düşünecek olursak, bu alışkanlık sayesinde atık miktarını önemli ölçüde azaltacağımız bir gerçek.
Doğal lezzetler
Eve dönerken, akşam yemeğimiz için yerel ve organik meyve sebzelerden alalım. Bunun için pek çok seçeneğimiz var: organik marketler, küçük işletmeler, kooperatifler... Evinizin yakınında en az bir tanesi mutlaka vardır. Sizin için yemekler artık daha leziz, üstelik daha sağlıklı ve daha doğal !
Daha az olan, daha fazladır
Kararımız kesin, kalabalık yapan kıyafetlerden ve eşyalardan kurtuluyoruz. İnanın bize, ara ara etrafı toparlamak gerçekten iyi hissettiriyor! Eşyalarımızı ihtiyacı olanlara vermek, paylaşılan mutluluğu artırır; ya da geri dönüştürmek, kullanılmayan eşyalarımıza ikinci bir şans verir

Peki ya sizin, daha sağlıklı, daha verimli ve daha sürdürülebilir bir yaşam için günlük alışkanlıklarınız nelerdir?
 

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
Peki ya sizin, daha sağlıklı, daha verimli ve daha sürdürülebilir bir yaşam için günlük alışkanlıklarınız nelerdir?

Sabah erken yatmak

öğleden sonra uyanmak

Aksama doğru ise gitmek

Yolda trafik stresi

Is başı yapmak sabaha kadar

Tekrar sabah eve gelmek,

ve tekrar sabah erken yatmak

??????

Ben ne için geldim dünyaya ya ??
bos vakitlerinde ev isi bulasik camasir ütü temizlik

bunlar hepsi insani cok verimli ve basarili yapiyor

ha birde stres yetmiyor birde etrafindaki insanlarin kahri var sanki dünyada onlardan baska kimsenin derdi yok birde onlari dinliyoruz Allahim ya :(
hayat sadece stres baska bir sey degil ne zaman ignore edersin o zaman sakin oluarsun
 
Top