Galatasaray Kewell'dan G.Saray taraftarına övgü

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Galatasaray'ın, İngiltere'nin Liverpool Takımı'ndan transfer ettiği Avustralyalı futbolcu Harry Kewell, Galatasaray taraftarının, devamlı olarak tutkulu ve sevgilerini göstermeye çalışan bir taraftar grubu olduğunu söyledi.

GS TV'ye açıklamalarda bulunan Kewell, sarı-kırmızılı takıma uyum sağlamaya başladığını belirterek, “Kampa ilk geldiğimde edindiğim izlenimler değişikti. Benim yabancı olduğum bir ortamdı. Her ne kadar dil sorunlarımız olsa da biliyorsunuz futbolun dili ortak. Dolayısıyla gerçekten birlikte uyumlu bir şekilde çalışabileceğim, bir grup içerisindeyim” dedi.

Takımdaki tüm oyuncuların, geldiği ilk günden itibaren kendisine çok yardımcı olduklarını belirten Avustralyalı futbolcu, “İngilizce konuşan takım arkadaşlarım var. Onlar diğer arkadaşlarımızla aramızda iletişim sağlamamızda bize yardımcı oluyorlar. Ben de yeni bir şeyler öğrenmenin sadece benim değil takımında yararına olabileceğini düşündüğüm için gayret ediyorum” diye konuştu.

İstanbul'da yaşamaktan keyif alacağını ve burada çok şey öğreneceğini söyleyen Kewell, şöyle devam etti:

“Daha önce yaşadığım İngiltere ve Avustralya'yı karşılaştıracak olursak, kültürel açıdan bir çok benzerlikleri, birçok ortaklıkları olduğunu söylemeliyim. Hava dışında birbirine çok benzeyen iki ülke. Türkiye ise benim şimdiye dek içinde yaşadığım kültürün dışında. Güzel ve yeni olan bir şeyler öğrenme şansımın olduğu ülkede yaşayacağım için gerçekten çok meraklıyım. İnsanların nasıl yaşadıklarını, günlerini nasıl geçirdiklerini görme şansına sahip olabileceğim. Ailemle birlikte İstanbul'da yaşayacağız ve ben bundan da keyif alacağımı ve çok şey öğreneceğimi düşünüyorum.”

Önümüzdeki sezon taraftarlara güzel futbol izlettirmek istediğini ifade eden Kewell, “Galatasaray Kulübü yönetiminin benimle kontrat imzalarken gösterdiği isteği umarım ben kendilerine güzel futbol ve başarı olarak geri döndürebilirim” diyerek sözlerini tamamladı.

“FUTBOL HER YERDE FARKLI OYNANIR”

Kewell, İngiltere'deki futbol karakteri ile diğer ülkelerdeki futbol karakterinin birbirinden farklı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Futbol her yerde farklı oynanır. İngiltere'de son derece hırçın bir futbol var. 90 dakika boyunca gerçekten güçlü bir şekilde mücadele ettiğiniz ve hiç durmadığınız bir oyun içerisindesiniz. Diğer liglere baktığımız zaman ise, devamlı olarak paslaşmaların olduğu, zaman zaman oyunun belirli bölümlerinde zamanı dinlenmek için lehinize kullanabileceğiniz, daha rahat bir oyun tarzı uygulandığını görürsünüz. Burada bir yandan son derece teknik, pasa dayalı ve paslaşarak ilerleyen oyun sürdürmekle birlikte son derece hareketli bir oyun yapıyoruz. Ve ben futbol oynuyorum, bu yüzden de bu beni sevindiriyor. Bu oyunda gole yönelik hamleleri atarken bir hazırlık içerisinde olduğunuzu gözlemlemekte tabii ki güzel.”

“GALATASARAY TARAFTARI HER AN HER YERDE OLABİLİR”

Kewell, sarı-kırmızılı taraftarlardan övgü dolu sözlerle bahsederek, “Galatasaray taraftarının her an her yerde olabileceğini gördüm. Tutkulu bir sevgi anlayışları var” dedi.

Kewell, sarı-kırmızılı taraftarlarla ilgili şunları söyledi:

“İngiltere'de de devamlı olarak takımlarımızın çevresinde olan bizi destekleyen güçlü bir taraftarımız vardı. Fakat Galatasaray taraftarıyla tanışınca ilk gözlemlediklerimden biri, Galatasaray taraftarının her an, her yerde olabileceği oldu ve onları daha fazla tanıdıkça da görüyorum ki, maçın başından sonuna dek desteklerini sürdüren, devamlı olarak tutkulu ve sevgilerini size göstermeye çalışan bir taraftar bu. Gerçekten sevgilerini göstermenin de çok güzel yöntemleri var ve ben bunu her gün görüyorum.”

Önümüzdeki sezon da kişisel hedefleri olduğunu ifade eden Kewell, “Benim için hep önemli olan bir şey olmuştur. Kendimi bir sonraki maça hazır etmek, bir sonraki maçın kadrosu içerisinde bulunmaya gayret etmek. Bunu başaracağımı zannediyorum” diye konuştu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ ELEME TURU

Kewell, herkesin eleme turlarında karşısına zayıf, dişine göre bir rakip çıkmasını beklediğini, fakat bütün takımların başına gelen şeyin de aslında maçların hiç birinin kolay olmadığının farkına varılması olduğunu söyledi.

Kewel, Avrupa Şampiyonlar Ligi ön eleme turuyla ilgili olarak, “Ben karşımıza hangi takım çıkarsa çıksın bunun kolay bir maç olmayacağını düşünüyorum. Karşımıza bir İngiliz takımı çıkarsa da önceden herhangi bir şeyi kestirmek gerçekten mümkün değil. Fakat bizim yapmamız gereken hiçbir şeyden korkmadan, korkusuzca karşımıza gelen tüm rakiplere karşı aynı mücadeleyi göstermektir” şeklinde konuştu.

-A.A-