Kemik Koleksiyoncusu-jeffery Deaver Kitap Yorumlarım

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Jeffery Deaver- Kemik koleksiyoncusu
obdeqTo.jpg

Polisiye gerilim okumaktan hoşlanıyorsanız Kemik Koleksiyoncusu aradığınızı fazlasıyla verecektir. Üstelik o alışıldık polisiye romanlar gibi değil; çok daha orijinal ve çekici bir hikayesi var. Geçirdiği bir kaza edeniyle ddektiflik ve ajanlık görevlerini bırakmak zorunda kalan, yatağa bağlı yaşayan Lincholn Rhyme'ın üstün yeteneklerine şaşırıyorsunuz.
her sayfada gerilim artıyor. Ayrıca araya bir aşk hikayesi de serpiştirilmiş çok az; ben o satırları çabucak atlamak istedim çünkü tahmin edebileceğiniz gibi bayağı ve sıkıcıydı o cümleler.
Her neyse. Polisiye sevenlere, seri katilleri okumaktan hoşlananlara ve kitap okurken şaşırmak, elinden bırakmamak isteyenlere şiddetle tavsiye ettiğim bir roman Kemik Koleksiyoncusu.

ve arka kapak yazısı :


Lincoln Rhyme. Ülkenin önde gelen suç-bilimcilerinden, dedektiflerinden, adli tıp uzmanlarından biri olan bu adam, üç yıl önce geçirdiği kaza sonucu kuadripleji hastalığına yakalanmıştır ve boyun aşağısında hissedebildiği, kullanabildiği tek kas sol yüzük parmağıdır. Yatağa mahkum geçirdiği ve artık hakkında "nihai" bir karar alacağı hayatından bıkmıştır... ta ki Batı Yakası'nda işlenen bir suç mahalli raporunu görene kadar.
Suç mahalline dahice yerleştirilmiş ipuçları, bir sonraki kurbanın nerede, ne zaman öldürüleceğini haber vermektedir ve New York polisinin bu zanlıyı yakalamak için tek şansı, aynı dehaya sahip bir dedektifle çalışmaktır. Emekliliğine ara veren Lincoln Rhyme, tecrübesiz ama içgüdüleri kuvvetli bir devriye memuru olan Amelia Sachs'ı görevlendirir ve zamana karşı bir yarış başlar...
Kitapları 35 dile çevrilmiş Jeffrey Deaver'ın "Kemik Koleksiyoncusu", gerilim dolu hikayesi, detaya verdiği önemi, gerçekçi karakterleri ve hızlı temposuyla baştan sona elinizden bırakamayacağınız bir roman olacak.
 
Top