• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Karında Şişkinlik Hissi

Gizemli Cadi

Forum Gururu
AH! Doktorcuğum... Karnımda şu anda çok fazla şişkinlik hissediyorum..Bir haftadır her gören hamile misin diye soruyor tabiki böyle bir şey yok..Çok fazla kilolu bir insan değilim ama bu şişkinlik beni gerçekten çok rahatsız ediyor..Bunun sebepleri neler olabilir ..Bu sorunu gidermek için neler önerirsiniz..Sebepleri nelerdir..Bilgilendirme için şimdiden Teşekkürler...

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Merhaba. Öncelikle bedensel aktivitenizi ciddi şekilde arttırmalı, beslenme alışkanlığınızı gözden geçirmelisiniz. Öncelikle doğal ve bol posalı, lifli yiyecekleri arttırmalı, yemekleri biraz daha fazla çiğnemeli,stresten uzak durmalısınız. Bağırsaklarda oluşan gazın büyük bölumü yiyecek içeceklerle yutulan havadır. Bunu azaltırsanız (fazla çiğneyerek) biraz da düzenli beslenme ve spor ile düzelecektir diye düşünüyorum. Bunlardan sonra da düzelme olmaz ise gastroenteroloji doktoru ile görüşmeniz iyi olacaktır.