• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kansızlık ve saç dökülmesi ??

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Merhabalar ..

Benim kansızlık sorunum var ve yarım bıraktığım ilaç tedavisine tekrar başladım 1 ay önce kadar..
Doktorum saç dökülmesinin bundan kaynaklandığını söylemişti..Ama bu aralar ciddi anlamda arttı ilaçları kullandığım halde oluk oluk akıyo saçlarım kel kalıcam sanki..
İlaçlar etkisini henüz göstermedi mi yoksa başka bi sorun olabilir mi? Cildiyeye gitsem mi ?

Şimdiden teşekkürler ..

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
benımde çok dokuluo saçlarım gerçekten kansızlıktanmı ilaçta kullanmıyorum gerçi :s:s
Sadece saç dökülmesi Kansızlıktan olmaz.. 4 sene önce bende yaşadığım için biliyorum.. Saç dökülmesinin başka hastalıktan olma ihtimalide var

Baya bi belirtileri var kansızlığın aklımda olanları yazıcam
Uyku hali
Çarpıntı
sürekli üşüme
unutkanlık

Doktora gittiğinzde dikkat ettiyseniz doktor ilk göze bakar.. Alt göz kapağınızın altı eğer beyazsa çok kırmızılığı gidiyorsa, kansız olduğunuz belli olur :)

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
En önemli belirtileri Zeyno'nun dediği gibi halsizlik, üşüme, parmak uçlarında morarma ve sürekli uyku isteği...

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Saç dökülmesinin pratikte en sık nedeni stres ve psikolojik nedenler. Bazen de normal dökülmeler hastalıkmış gibi görülebiliyor. Genetik geçiş çok fazla ,hormonal nedenler, kansızlık, dış etkenler, beslenme gibi birçok nedeni var. Cildiye ile görüşerek nedenini belki bulabilirsiniz. En azından kontroller yapılmış olur.