Kalbin Gücü

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Gelisim Platformunun düzenledigi “Kalbin Gücü” semineri Isil Güçlü TOLOGLU’ nun konusmaci olarak katilimiyla 12Ocak 2016 tarihinde gerçeklesti.

Tologlu semineri 2 bölüm halinde aktardi.

Birinci bölüm

- Enerji, Manyetik alan, Kalp Enerjisi,

- Çekim Yasasi,

- Bilinçaltini Tanima,

- Pozitif Düsünce Gücü Nedir? Nasil Uygulanir?

Insan bedeninde elektrik akimlarinin var oldugunun bilindigini ifade eden Tologlu, bir iletkende elektrik akimi olduguzaman manyetik alaninin bulundugunu, haliyle insanda bulunan elektrik akimi sonucu biyomanyetik enerji denilen vevücudu saran bir manyetik alanin ortaya çiktigina dikkat çekti.

Enerji

Enerjimiz ile ilgili; Insan vücudunun ürettigi enerjinin toplam gücü 80 ile 1600 watt oldugunu, yaydigi enerjinin toplamgücü ise 50-900 watt arasinda degistigini ,bu gücün hem yön hem de frekans olarak çok daginik oldugunu aktaranTologlu, sahip olunan gücün lazer isigi gibi tek noktaya odaklanarak yapilabilmesi halinde bu güçle 100 wattlik birampulü aydinlatacak enerjiyi de yayabilecegimizi hatta benzeri sekilde algilarimizi sadece belirli bir yönden ve frekanstangelen enerjilere odaklayabilirsek birçok seyi hissedebilecegimize degindi.

Rezonans ve kalp arasindaki bagida kisaca açiklayan Tologlu;

Rezonans Kanunu, evrendeki her seyin birbirleriyle titresimler araciligi ile nasil iletisim halinde oldugunu anlamamizisaglar, vücudumuzun her bir organi ve hücresi de dâhil olmak üzere dünyadaki bütün nesnelerin ve canlilarin kendilerinehas bir titresimleri vardir.

Titresimlerin birbirleriyle iletisime geçmeleri için tek bir sart vardir; Benzer olmak..

Kalbimiz,’’ bütün inançlarimizi, gelecege yönelik düslerimizi ve duygularimizi titresimlerin ve dalgalarin kodlanmis dilineçevirir ve evrene yayar ‘’ ifadeleriyle kalp ve evren arasindaki iletisime dikkat çekti.

Kalbin Enerjisi

Kalbin elektrik akimi (EKG), beyinde olusan elektrik akimindan (EEG) 60 kez daha kuvvetlidir. Kalbin manyetik alani isebeyninkinden 5000 kez daha kuvvetlidir. Kalbin enerji alaninin çapi yaklasik olarak 2,5 metre oldugunu belirten Tologlu,bizim düsünce ve duygularimiz kalbimizin manyetik alanini etkiler. Bu manyetik alanda bizim irademizle ya da irademizdisinda çevremizdeki kisileri de etkileyen bir manyetik alan olusturdugunu aktardi.

Kalbimizin Gerçek Gücüne Ulasmak Istiyorsak;

· Sadece su anda, oldugumuz yer ve zamanda, oldugumuz kisi olarak her halimizle çok degerli oldugumuza kalpteninanmamiz gerekiyor.

· Isteklerimizi kalpten istemeliyiz.

· Istedigimizin hayalini gerçeklesmis gibi kurmaliyiz.

· Kalbimiz bunu gerçeklesmis gibi hissetmeli ve onun mutlulugunu yaymali.

· Takinti halinde istememeliyiz.

· Isteyecegiz ve sonra serbest birakacagiz.

· Isterken kalbimizde korku, endise, kaygi duygulari olmamali.

Ifadeleriyle çekim yasasini olusma ve çalisma mantigini katilimcilarla paylasti.

Ikinci Bölüm

- Duygularimizi nasil yönetiriz?

- Öfke ve stres kontrolü,

- Gün içinde enerjimizi nasil verimli kullaniriz.

- Pozitif olmanin yollari,

- Bedenimizdeki ve zihnimizdeki olumsuz duygulardan arinma meditasyonu,

Basliklari ile ikinci bölüm aktarildi.

Duygularin yönetimi üzerine:

- Fark Et

- Yönet

- Kabul Et

- Duygulari Dondurma (Freeze-Frame)

Teknikleri ve kullanimi katilimcilarla paylasildi.

Ikinci bölümde insanin yasaminda önemli bir yere ve etkiye sahip olan pozitif düsünce üzerine yogunlasildi. Pozitifdüsünce diyetini katilimcilara aktaran Tologlu, 3 adimdan olusacak sekilde bu diyetin içerik ve uygulamasini aktardi.

Is hayatinda basarinizin %85’i sizin kisiliginiz ile ‘’iletisim, müzakere ve liderlik becerilerinizle’’ alakalidir sadece %15’iteknik bilginizle ilgilidir’’ diyen Tologlu katilimcilara iste pozitif olmanin 15 yolu ve basarili olmak için vazgeçilmesigereken sözleri ve bunlarin yerine kullanilacak olumlamalari paylasti.

Bedenimizdeki ve zihnimizdeki olumsuz duygulardan arinma meditasyonundan sonra katilimcilarinda eslik ettigi kalpdansiyla ülkemize ve evrene sevgi, baris, huzur, mutluluk enerjilerini gönderdi.

r9o5Bz.png
 
Top