Kalbimi Satıyorum....

Bu gün kalbimi açik artiırmaya çikariyorum. Çok yipratilmiş eskitme bir yürek... Acisi bol, atimi cok... Satiyorum...

Görmekte oldugunuz şu et parçasi, ömür boyu garantili olup, tüm dayaniklilik testlerinden geçmistir. Tüm yalanlara, tüm ihanetlere, tüm acilara bana misin dememiştir. Çok fonksiyonludur; aglamay bildgii kadar güldürmeye alis*ktir. Günlerce aç, susuz, sefkatsiz birakabilirsiniz. otuz bir sene dayanabilir. Hiç masraf çikarmaz size. Teknik servis istemez. Su kaçirmaz. Havasi inmez. Ses çikarmaz...

İsterseniz bir de yakindan bakin. Hadi hadi... Bakin... Çekinmeyin... İstediginiz gibi minciklayabilir, yere atabilir, üstüne basabilirsiniz. Leke tutmaz... Yikamaya gerek yok... Vücut sicakliginda tuttugunuz müddetçe de bozulmaz. Çözülmez dediginiz tüm sorunlarinizda onun sabrini, umudunu, içtenligini dilediginizce ve hatta hoyratça kullanabilirsiniz. s*kayet etmez... Yasamla araniz mi bozuk? Açin bir sise sarap, yakin bir sigara, size en olmadik cümlelerde en güzel ask masallarini yazar...

Ama kullanirken dikkat etmeniz gereken konularda var... Asla duyarli olmasina müsaade etmemelisiniz. Baktiniz atimlari azcik fazlalasti; hemen haddini bildirin. Sizi dinlemek istemeyecek, inat edecektir. Aldirmayin... Gerekirse içini dolduran tüm damarlari tıkayip, yerinden söküp, dipfrize atabilirsiniz. Her seyi yapin ama, asla as*k olmasina, güvenmesine izin vermeyin. Kendi gönlünüzden de uzak tutun. Olmadik, saçma sapan hayallerle sizin de gönlünüzün aklini basindan alabilir. Aman dikkat !

Evet... Satiyorum... Yok mu artiran... Üç... Bes... Hadi ama... Bu çok fonksiyonlu kalbe sahip olmak istemez misiniz... Bakmayin öyle gözümün içine... Tamam... Tamam... Üstüne ben para verecegim... On... Yirmi... Yüz... Yok mu alan... Hadi ama... Sahibinden otuz bir yillik, ama kullanim klavuzu olmayan bir kalp satiyorum...

Sasirmayin öyle
satiliyor ya hersey öyle kolay
yoruldum yine
Slklldlm yine
tlkandlm yine
satlyoruuuum yokmu alan
hadi amaaBen Ax Ben Gene Ben.............
Hey siz ordakiler yaralarim sizin yaralarinizdir bilene.....
Sizce ben slklslr miyim hayatinizin bir kismina? Sizce ben, hayatin bir kismina slklsmayı kabul eder miyim?
Sizce ben iki dirhemden de olsam etten kemikten ibaret, kanli-canli, slklstlrlldlkça cani yanacak biri degil miyim?..


Gününüzü, hatta ömrünüzün en güzel vakitlerini, ayirmak zorunda kaldiginiz onca seyin arasnda, bir benek kadar sirin ve sevimli ama bir leke gibi gördügüm o yerde, bana gülümseyisinizi görebilir miyim ? Ya da mutsuzlugum nereden sonra insanlarin mutlulugunun irzina geçecek diye korkacak misiniz?

Ben beklemenin cografyasinda daha ne kadar çentik atacagim takvimlerin bilinmeyen tarihlerine ve siz benim için hangi tarihi münasip bulacaksiniz? Birgün tel örgülerin arasindan kurtuldugumda aldigim yara ve bereleri benim bir parçam olarak görürken, sizin seçimlerinizin de bir sonucu oldugunu görebilecek misiniz?

Ben bu kadar büyümüs ve yaslanmisken siz ne zaman büyümeyi planliyorsunuz?

Sizce ben slklslrmlylm hayatin bir kismina? Slklsmaktan kaçmam beni köseye klstlrdlglnda yanimda olabilecek misiniz?

Ben üzgünken, özlemlerimle bogusurken, aglarken, gülerken, dostlarimla birlikteyken, bilmeden bir erkegi kendime as*k ederken, bir çocugun elinden tutmusken, sigarami icerken, grip olup yatarken, aglamaya direnirken,aglayip burnumu kazagimin kollarina silerken, sinemadan çikarken, gitarciyi alkislarken, nenemin elini öperken, çingeneyle pazarlik yaparken, bakkaldan süt alirken yani ben hayatla bogusurken yani yasıyorken yanimda yüregimde olmayacaksaniz , beni sevmekten nasil bahsedeceksiniz?

Sizce ben ve tüm bunlarda ortaklastigimiz oldugumuz biz ne kadar süre daha dayanabilecegiz bu uzun , bu yoran, bu satila satila leke gibi gördügümüz degerlerin arasinda ki yolculuga?
Hey siz! Oynadiginiz oyuncak degil benim ve sepete sigdirmak için kirdiginiz kol ve bacaklar da benim... Orada, yani oldugumuz yerde daha ne kadar can çekisebiliriz?.. Siz beni ve kendinizi baskalari tarafindan onarilmaya terkediyorsunuz yanimdan her gidisinizde. Bir gün... sahi bir gün gerçekten biri onarmaya tesebbüs ettiginde, büyür müsünüz birden bire ve öylesine ?


Bir yerden baslamak gerekli diye düsündük, düsümüzde gördük kendimizi düsümüzdeymis gibi olamadik kendimiz olamadik kisacasi kendimizi düste yasadik. Dikkatimiz baska yerlerde degildi, dikkat etmiyorduk hiçbir seye artik. Sadece halimizi anlatamayisim hasta ediyor beni. Ben zaten deliyim(deliligin erdem olmadigini bildigimin altini cizerek), sandigimdan daha deli daha cilginca…

Bir zencinin esaretinde yasiyorum… kaçanları yakalamak için kollar çikiyor (gögüs)kafesimden. Kulagimda hep bir çıglik var, kimlerin oldugunu bilmedigim… Gözlerimin ucunda bir yazi, aklimda herseyimde bir düs… Düs-mek’ten düslemek degil benimkisi. Düs(le)-mek’ten düsmekti!

Ellerim vardir, yazar ne yazdigini bilmeden. Bilmez ama bazende ellerim yazdirir. Umudum varmidir hbelki az biraz ama dedim ya düslerim vardir, belkide yalnizca düs sandigim.

Yeterince kisiseldir bunlar, yeterince toplumsal…bunlar anlatilmaya bile degmez aslinda yine de bir yerden baslamak laiım.

Bazen anlamsizlasirim tepeden tirnaga bazen düs sanirim yasadiklarimi ama aslinda düslerimi yasadigimi savunurum…hiiimm nasil diyorlar; Ben deliyim! Eklemlerinizdeki gicirti kadar tirmalar düslerim yasantilarinizi. Konustuklarimda size ait birseyler bulursunuz öylesine kisiyim ama kisisel degilim…

Beni tanir misiniz bilmem ama sizi görmüs olabilirim ve düsünmüs… Size hapsolmus olabilirim bazen ben olamamak kadar. Sözlerimin özrü olmaz ama özürlü sözler olabilir bunlar ne de olsa deliyim, deli oldugumu düsünebileceginiz kadar. Yani deliligim sizinle slnlrll. Ve yani siz kadar deliyim ve hasta.

Yine de bir yerden baslamak lazimdi birseylere. Ben birseylere yeni baslayabilecek kadar yokum. Yokolana kadar da baslayamam birseylere.

Simdi taniyor musunuz beni?
Simdi taniyor musunuz kendinizi?
Simdi anliyor musunuz neden anlamakta zorlandiginizi beni ve kendinizi?
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
pistttttttt dur bakim sen ablandan izin aldinmi da kal bini satiyorsunnnnnnnn:))))))))))))))9 canisim eline saglik paylastigin icin
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
BAKMAYIN.. etrafımın bu kadar kalabalık olduğuna,adı sadece kalabalık aslında.. BAKMAYIN benim telefonumun bu kadar çaldığına,ihtiyacım olduğunda hiçkimse aramaz aslında..
BAKMAYIN siz benim bu kadar neşeli olduğuma, tebessumlerimden hüzùn, kahkahalarımdan isyan kopar dikkatlice duyulduğunda..
BAKMAYIN siz benim gözlerimin böyle ışıl ışıl parladığına, bakmasını bilen farkeder buğuludur aslında..
BAKMAYIN siz benim milyonlarca insan arasında yaşadığıma, ben bunca insan arasında YALNIZIM ASLINDA...!!!
 
Top