Kâğıttan Gül Yapımı

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
V.I.P
Bu Ayın Lideri

uuzi3NP.jpg

Kâğıttan gül yapmak oldukça kolaydır. İstediğiniz kadar rengarenk güllere yapabilirsiniz ve bu güllerle evinizi renklendirebilirsiniz.

Malzemeler;

  • Renkli kâğıt
  • Makas
  • Yapışkan
  • Kalem
Yapılışı;
Origami kâğıdı veya ölçüleri kare olan bir kâğıt alın. Daha sonra kareyi katlayın. Çizgiler belirginleştikten sonra kareyi açın. Açtığınız kareyi şekilde gösterildiği gibi biçimlendirin
.
NzTvioc.png
t7kJ3wC.png

Kestiğiniz parçalardan bir tanesini atın ve diğer kısımları birbiri ile yapıştırın. Tek yapraklı parça dışındaki tüm parçalarla aynı işlemi tekrarlayın. Daha sonra oluşturduğunuz gülün kendi kendine kıvrılmasına yardımcı olması için bir kürdan kullanın.
Bir çiçek sapı telinin (veya başka bir telin) tepesinden sıcak tutkal yerleştirin. Tutkalı uzak tutmaya özen gösterin. En büyük yaprağı sapın üzerine ve sıcak tutkal kısmına getirin. Gövdeyi sabitlemek için gerekirse daha fazla sıcak tutkal kullanın. İlk taç yaprağının içine başka bir sıcak tutkal sürün ve bir sonraki en büyük yaprağı gövde üzerinde aşağı kaydırın. Bu aşamayı tüm yaprakları ekleyene kadar yapmaya devam edin.
IuZsgLx.png
WsqK4ta.jpg


Ve sonuç olarak harika güller elde ettiniz. Bunlarla evinize şıklık katabilirsiniz
 
Top