Kağıdı Dikey Yürümektir Aşk

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Gün gece
/

Ben gecenin alazında en çok sen.Öykünmek denirse buna varlıklar arası ayrım gerekmez mi?Başka değildik ki benzeşelim.Kalem elimden düşerken sebep olacaklarından habersiz ben, sesine karabasanlar üşüşen senden çaresizdim :

Sevgilim, bu sabahtı gözlerim düştü önüne bahçende.Çiçeklerin arasında görmedin.Ben, binbir çeşit çiçekten, tereddütle seçtim nergisi sana sunmak için.Çiçekli güzelsin diye; ama bana ait çiçeklerle.Seni böyle sevdim…
…ve bahçenden hasret topladım, kokusu ellerimde kaldı.

gittin
şimdi
hevesim annesiz cenin

…

epey ilerledi zaman
geçen ana gizlendi can
beni çılgın ettin,masum bir bekleyiş var sende
ben çırpındıkça batan
sen sükunla izleyen bilge
tut ellerimden çıkar bataklığımdan

…
gelişin kah gül kokusu kah çam
biliyorum an'a sevdalısın
bana değil

Gün gündüz
/

Rutinimi aksatır oldum. “Yapıcı olmalıyım sende.” demiştin de hesaplarında yoktu ne çok susamışlığım.İçiyorum kelimelerini...Sarhoşum bilsen…Sessizce izledim gelip geçeni.İşimi yapıyor göründüm, yapıyorken gerçekten…Sen üzülme diye… ve yoksan hayatımın damarları kesik.Söyleyemedim.

Özlemim, koşa koşa geldiğim... ağlatan sen isen... boynum kıldan ince hükmün kılıçtan keskin.Aşk, gözyaşı ister; ama vuslatı binler gözyaşına razı eder.Kelimelerin şifa bana.Susma, anlamın bin bir yüzünü göster. Zira seni sevmek, şaşırtıyor beni.

Bu arada aklıma geldi söylemeden edemeyeceğim:Sana adak vakitlerde tüketmek ne güzel ömrü.Tüketirken tükeneceğim.

Gün gece
/

Bir zeka oyunudur hayat, ezgi ve bilgi ipucudur.Şansı ise yaratan verir, niyetin ve duan ölçüsünde.Dua, sabrı içinde taşır; sabır, tevekkülü...Niyet, sabrı ve tevekkülü...Sen benim niyetimsin.

Seni beklemelerde ne çok şey geçiyor zihnimden.Gidişin gibi gelişin de sesli.İçimden kopan çığ/lık/lar silip süpürüyor akıl süzgecini.

Bugün beşeri aşkı düşündüm, bencillik midir diye.Evet bencilliktir, kaynağı merak edilmeyen bir menbadan içmekse bir kadehle: Kırık kadeh, süslü kadeh, sırlı kadeh...En çok hangisi lezzet katarsa, o mutlu edendir.Amaç da mutlu olmak ya daha baştan benperestliktir, diyorum.Ya sence?..Şah gedaya hangi ben'le bağlanır?..

Hazzın doyumsuzluğu mu aşka çeken?..Öyle edimi yüksek bir duygu ki bütün acılara "evet" dedirtir...ve deliliği bu denli barındıran...Bazen kayboluyorum şehrinde.Tek kalıyorum, korkuyorum.Sonra O istiyorsa sen istiyorsun.O sensin, senden ayrı bir varlık değil.Kanında, ruhunda ... Her saniye ‘ol' diyor... ve iradenle tercihinin önünü açıyor.Tercih senin ki bir gün "Sen istedin" demeyesin.Kim tutar kendini boşluğa bırakanı, diyorum.Ayakların nasıl inkar eder iradeni?..Ben istedim sen'i.

Gün gündüz
/

Ah sevgilim, kıskacındayım yine.İltica ettiğin olmak dar vakitlerde.Kabına sığmayan hisleri sığdırmak kaçamak ve kısacık bir cümleye: Dumanımda boğuluyorum.

Şu sıra kitap okuyorum, aklım sende.Olur ya kesişiriz; ama bu durum seni engellemesin.Sadece kendim için yapıyorum bunu.Ne zaman geleceksin kim bilir.İlham olacak belki, belki aşkının afyonundan hissetmeyeceğim bile varlığını.Zararlı alışkanlıkları olanlara şaşıyorum.Hayatı hissetmeden yaşamanın en güzel yolu aşık olmaktır.Ne keder ne sevinç kar etmez; yalnız onun kalbinizde çarpışı...Yeri gelir kederlere sabır sağlar, yeri gelir sevinçlere mihenk olur.En kötü alışkanlığım sensin.İsteyerek, vazgeçmeyi düşünmeyerek.

Günün güneşliyse bil ki gözlerimden ışıyorum sana...
Saçlarımdan karanlıksa...

Gün gece
/

Aradan ne kadar zaman geçti… yıl ana nasıl sığar ve ak düşürür alnıma…

Seni ne çok sevmek istedim, kelimelere sığmadı; baştan kaybettim.Bu sonsuz yürek dar geldi heyecanıma.Çekildim, çekildim...Bu kadar kaldım...Latif ve fakat kırılgan bir küçük yürek.

Aşk...Ne çok değil mi, ne onarıcı: ânın bereketi, sevginin bereketi, sinerjinin bereketi...ve keskin.Evet biliyorum incecik bir kağıt üzerinde dikey yürüdüğümü.

Sanki aylardır yoksun.Gözyaşlarımı sunsam bir sırça kadehte, içsen pir elinden aşk dolusu olur.Çöllere düşersin peşimden, unutursun kendini bile.Ama halk hikayesi olamayız biz, o kadar gerçek değiliz.

Hep mutlu biter aşk masalları:

Mutluyum sırf bu yüzden.

Ah mektubumun pulu yok :

Mutluyum sırf bu yüzden.

Gülümse…

İyi geceler sevgilim.

Amaden/iz

Sevgimle