• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kaç mesaj.......

Gizemli Cadi

Forum Gururu
Admin ve mod arkadaşlar arka arkaya kaç mesaj çekilebilir bunun bir standardı varmıdır...Varsa bu ne kadardır...Eğer yoksa sadece örnek ölarak veriyorum..mesala Beşiktaş için 1907 ye sayalım şu anda 40 larda 1907 ye kadar arka arkaya mesajla doldurabilirmiyiz...Birde bir konu başlatıp sadece kendileri 10 dak içinde dolduran arkadaşlar var...KOnuyu başlatıp sadece geliş bölümünü konuymuş gelişme bölümünü sanki kendisi cevap mış gibi mesajla dolduran arkadaşlara da rastlamak mümkün Bu sayede konular çok dağılmış durumda...Konuyu başlatan ve cevaplayanın birebir mesaj yollaması daha eğlenceli arka arkaya cevaplar bana birinin kendi kendine konuşması gibi geliyor..ve bu gerçekten çoook sıkıcı oluyor......Bunun standardı yoksa bunun bir standarda bağlanmasını istiyorum Bana göre her oyun kurallarına göre oynanmalıdır ki haksızlık olmasın Forma yeni katıldım sayılır bunu bir özeleştri gibi algılarsanız sevinirim..Aklıma takılanlar bunlardı sordum ...Beni çerez ailesine kabul ettiğiniz için hepinize TEŞEKÜRLER Bu konuda üye arkadaşlarda beni bilgilendirirlerse çok sevinirim..

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Yanılmıyosam mesaj çekme sayısı yok ama şu var 1907 ye kadar birden sayarsanız hiçbir anlamı olmaz bence bir ara vardı böyle bir oyun 2009 a kadar saymıştış ve çok şık olmuştu.Sabredin biter.Hem hocam bazı konularda şahıslar kendi düşüncelerini bildirmek için cevap şeklinde yazıyor.Konuyu dağıtmamak için.Bakalım adminimiz ne diyecek

e-PaCk

Forum Gururu
Haddim olmayaraktan fikir belirteyim :)
Sadece yönetim degil sen de yazarsin ardı ardına 1907 ye kadar da sence de sıkıcı olmaz mı?:)
Bir de konularının altında ilgili ve ilgisiz cevaplar için de düşüncelerimi söylemek isterim yoksa çatlarım:P Elbette konunun altına 30 sayfa geyik yazılırsa pek hoş olmaz ama şunu da unutmamak gerek burası forum. Atıyorum moda bölümünde açılan başlığın altında sana şu yakışır yollim mi senin bacakların çarpık o etek sana gitmez sen git ispanyol paça pantolon giy tarzı yorumlar ya da geyiklerin başlıktan bir götürüsü olmaz. Aksine getirisi olur üyelerin kaynaşmasına ya da saç baş birbirine girmesine yol açtığı gibi başlığın reytingini yükseltir forumu google aramalarında ilk sayfaya çıkarmasa da belki de bi kaç adım ileriye götürür vs vs.
Aman da aman çok tüccar gördüm kendimi :P
Haydi elele verip forumu tavanlara çıkartalım konu açalım 500yüzmilyon kez reklamlara tıklayalım.
Bu forumun da bi kirası var değil mi ama ;):P

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Google botlarının çalışma mantığından biraz bahsedeyim. Ziyaretçilerimizin %98 inin google'dan geldiğini düşünürsek ne kadar önemli olduğu konusunda fikir sahibi oluruz sanırım. Diyelimki google'da indexlenmemiş konumuz var. Ve bir ziyaretçi (üye olmamış bile olsa) o konuyu girip okuduğunda bot bu ziyaretçiyi takip ederek konuya dalar :) Kim Nerde Online kısmında bu durumu net şekilde görebilirsiniz zaten. Kısaca botlar sitedeki hareketli konulara duyarlılar. Konuya cevap yazılmasa bile okunması bile bu anlamda önem kazanıyor.

Hele ki eski ve unutulmuş bir konunun altına geyikte olsa konu bütünlüğünü bozmadan yazılmış cümle +1 index demektir :)

Konu ve cevaplar arasındaki bağı koparmamaya özen gösteriyoruz elbette, eğlence bölümünde bu anlamda hiçbir kural yok adı üstünde eğlence tarzına uygun olarak istenilen şekilde davranılabiliyor. Ancak sizin dediğiniz gibi tüm rakamları kendiniz de yazarsınız ama bu şekilde eğlenebileceğinizi sanmıyorum.

Zaten forum oyunları bölümüne yazılanlar mesaj sayısına eklenmiyor.

Olaya sadece üye olanlar açısından da bakmamak lazım. Sitede yaklaşık 30-50 arası ortalama ziyaretçi varken 1000 civarında ziyaretçi oluyor. Bunlar bizi bağlamaz diyebilirsiniz ancak hit çok önemli :) Neden önemli? hımmm şey kem küm :P

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Bazı forumlarda flood mesaj(yani arda arda mesaj) yazmak yasaktır.Tabi bu her forumun kendi alacağı bir karardır.Böyle mesajlar genellikle ya silinir yada birleştirilir.Forumumuzda buna müsade edilmiş.Ama ben yinede bunun çok fazla suistimal edilmemesi taraftarıyım.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Flood mesaj elbette sitemizde de yasak. Örnek vereyim. Bir konuya eklenebilecek maksimum resim adedi 12 olarak ayarlı. Diyelimki eklediğiniz konuda bol miktarda resim var elbette altına konuya devam edilecek bunu flood olarak değerlendirmiyoruz.

Soru cevap bölümünü veya download bölümünü ele alalım. Üyemiz geldi bir soru sordu veya download bölümünde linkin kırık olduğunu bildirdi. Sonuçta biz de insanız ve özel hayatımız var her an burda olmak durumunda değiliz. ve heran yöneticilerimizden biri cevap verebilme durumunda değildir. 1 saat sonra aloooooo nerdesiniz diye yazılan bir mesaj elbette flood olarak değerlendirilecek. Bu durumlarda 24 saatten daha kısa sürede yazılan mesaklar flood olarak değerlendirilir.