İzlediğiniz En Güzel Filmler

_KbraS_

Özel Üye
Özel üye
- Büyük Hazine (National Treasure) -

buyuk-hazine.jpg

Nicholas Cage'in en güzel filmlerinden biridir ve iyiki sinemada izlemişim dedittirendir.
Sizi bilmem ama ben bulmacalı, gizemli filmleri çok seviyorum.
8/10.

Konusu: Altı nesildir hazine peşinde koşan Gates ailesi, ABD'de tarihle ilgilenen kişilerin gözünde deli muamelesi görmektedir. Gates'lerin sın nesil üyesi Benjamin Franklin hazine avı bayrağını devralmış son kişidir ve yaşamını kimsenin varlığına inanmadığı, Orta Doğu kökenli Tapınak Şövalyeleri hazinesini bulmaya adamıştır. ABD'nin kuruluşunda aktif rolü olan Özgür Masonlar derneği üyelerinin sakladığı ve yeri ABD tarihindeki kilit olaylara gizlenmiş ipuçlarında saklı olan hazineye Benjamin Franklin iyice yaklaştığını hissetmektedir. Ancak, elde ettiği son ipucu hazinenin yerinin çalınması imkânsız gibi görünen Bağımsızlık Bildirgesi'nin arkasında gizlendiğini söylemektedir. Bildirge'nin arkasına bakmanın, yüzyıllık hazine avının sonu olacağın düşünür, oysa bu sadece bir başlangıçtır.

_KbraS_

Özel Üye
Özel üye
- Büyük Hazine: Sırlar Kitabı (National Treasure: Book Of Secret) -

Büyük hazine - Sırlar kitabı

Serinin devamı hiç tempoyu bozmadan devam ediyor. En az ilk filmi kadar başarılı.. 8/10

Konusu: “National Treasure: Book of Secrets”taki olaylar, eski ABD başkanlarından Abraham Lincoln’e suikast düzenleyen John Wilkes Booth’un günlüğünden kaybolan 18 sayfanın çevresinde döner. Kaybolan bu 18 sayfada, Lincoln’e yönelik suikaste Ben Gates’in atalarından birisinin de karıştığının yazılı olduğu söylentileri vardır. Büyük büyük dedesini temize çıkartmak isteyen Ben Gates, yüzyıllardan beri bir ABD Başkanından diğerine aktarılarak bugüne ulaştığı söylenen Sırlar Kitabı adlı gizli belgeyi bulması gerektiğini keşfeder. Bu arada olayların gelişimi sonucunda ABD Başkanını da (Bruce Greenwood) kaçırması gerekecektir.

_KbraS_

Özel Üye
Özel üye
- Benim Adım Khan (My Name İs Khan) -

My_Name_Is_Khan_film_poster.jpg

Bollywood'dan da efsane filmler çıkıyor ve bu film onlardan biri.
Başroldeki adam oynamıyor, yaşıyor.
9/10

Konusu: Rızvan Khan (Shahrukh Khan) küçüklüğünü annesiyle (Zarina Vahab) ıssız bir yerde geçiren bir müslümandır. Annesi öldükten sonra Amerika'ya küçük kardeşinin yanına gider. Orada tanıştığı ve aşık olduğu Mandira (Kajol) adında dul ve Hindu bir kadın ile evlenir. Rızvan Khan aynı zamanda da Asperger sendromu hastasıdır. Bu hastalık Otizm rahatsızlığının bir çeşididir ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. 11 Eylül saldırılarından sonra Mandira'nın oğlu faşist kesimler tarafından döverek öldürülür. Öldürülme sebebi annesi evlendikten sonra Khan soyadını almış olmalarıdır

_KbraS_

Özel Üye
Özel üye
- Charlie'nin Çikolata Fabrikası -

Açıkçası bu tarz animasyon, çocuk ve aile filmlerini pek sevmiyorum..
Sadece bu filmle bir istisna yapacağım.
İzlerken verilen ders nedeniyle her çocuk izlemeli.
7/10

Not: Filmde Johnny Depp'i ciddi tanıyamadım :D

Konusu: Charlie ailesi ile zor bir şekilde geçinen fakir bir çocuktur. Tüm dünya ve Charlie, çikolata fabrikasıyla zengin olmuş Willy Wonka'nın esrarengiz ve yıllardır kapalı olan fabrikasını merak etmektedir. Ama bir gün Willy Wonka 5 çikolata ambalajının altına altın bilet saklamıştır. Altın biletleri bulan 5 çocuk fabrikaya girme hakkına sahip olacak ve içlerinden biri hayallerinin ötesinde bir dünyaya kavuşacaktır. Ve Charlie ise çikolata alamayacak kadar fakir olmalarına rağmen o fabrikaya girmek için elinden geleni yapacaktır.

Düş

Özel Üye
Özel üye
To Kill a Mockingbird

Bülbülü Öldürmek 1962 ABD yapımı dramatik filmdir.
Özgün adı To Kill a Mockingbird olan filmin Türkiye'de Uğursuz Kuş adıyla da gösterildiğine dair kayıtlar vardır.

Harper Lee'nin 1960'ta yazdığı, Pulitzer ödüllü aynı adlı çok satan otobiyografik romanından senaryosunu Horton Foote'un uyarlayıp yazdığı filmi Robert Mulligan yönetmiş, önemli rollerinde Gregory Peck, John Megna ve Frank Overton oynamışlardır. Müzikleri Elmer Bernstein'e ait olan filmin yapımcısı Alan J. Pakula'dır. Film özgün müziği ile Altın Küreödülü kazanmıştı.

Konu: ABD'nin güney eyaletlerinden Alabama'da bir kasabada, büyük ekonomik bunalımın yaşandığı 1930'larda ırkçılığın en doruk noktasında olduğu bir zamanda, beyaz bir kadının ırzına geçtiği iddiası ile tutuklanan siyahi gencin savunmasını, avukat Atticus Finch (Gregory Peck) üstlenir. Irkçı ve önyargılı kasaba halkı davadan çekilmesi için avukata baskı yapar, ancak ilkeli ve idealist bir avukat olan Atticus savunmayı sürdürmeye kararlıdır.

_KbraS_

Özel Üye
Özel üye
- Mandıra Filozofu -

336525.png

Açıkçası çok fazla Türk filmi izlemiyorum. Fakat bu izlediklerim arasında en iyilerinden biri.
Filmin her yerinden çıkaracağınız dersler var ve filmi izlerken keske orada olsaydım diyeceksiniz :)

Konusu: Çekimleri doğal güzellikleriyle dünya çapında ünlenmiş Bodrum Çökertme Köyü’nde gerçekleştirilen filmde Robinson Crusoe hayatı yaşayan Mustafa Ali (Mandıra Filozofu) ve zengin iş adamı Cavit bey (Rasim Öztekin)’in karşılaşmalarını ve köydeki aile içi çekişmeler eğlenceli bir dil ile anlatılıyor.

_KbraS_

Özel Üye
Özel üye
- Mandıra Filozofu: İstanbul -

7.jpg

İlk filme göre bir tık aşağıda olmuş ancak yine sıcacık ve izlenebilir. Bir sahnesi var ki beni benden alan, onu alttaki videoda paylaştım. Bir sonraki iş görüşmesinde bunu patrona söylicem kesin :D

Konusu: Mandıra Filozofu bu kez de İstanbulluların kafasını karıştırmaya geliyor. Bodrum’un Çökertme köyünde, bir lokma bir hırka yaşayan Mustafali, İstanbul üzerinden modern dünya ile hesaplaşıyor.

_KbraS_

Özel Üye
Özel üye
- Next -

Nicholas Cage'in devleştiği, güzel kurguya sahip bir bilimkurgu ve aksiyon filmi. Biraz eski film olduğundan çoğu kişinin izlediğini düşünüyorum, eğer izlemediyseniz hemen patlamış mısır ve kolanızı hazırlayıp play tuşuna basın :)

next.jpg

Konusu: Cris’in özel yeteneği birkaç dakika sonra olacakları görebilmesidir. Onun bu gücünü kullanmak isteyen hükümetten kaçmak için, Vegas’ta takma bir ad hayatına sihirbazlık yaparak devam etmektedir. Bu özel yeteneği ona kumar masalarında da yardımcı olur. Anti - terör ajanı Callie, Cris’in bu özelliğini kullanmak ister. Tabi terörist grup da aynı nedenlerden Cris’i öldürmek istemektedir.

_KbraS_

Özel Üye
Özel üye
- Öldüren Sis ( The Mist) -

Öldüren Sis

Öncelikle filmin müziklerinin çok güzel olduğunu söylemeliyim. Filmin sonu insanı tam anlamıyla şok ediyor, sonunda bu kadar şaşırdığım film sayısı çok azdır.

Konusu: Kasabaya sanki başka bir dünyadan gelmiş izlenimi veren tuhaf bir sis tabakasının çökmesi üzerine korku ve panik içinde süpermarkete sığınan kasaba halkı arasında David Drayton ve küçük oğlu Billy de vardır.
Koyu ve kalın sis tabakasının içinde esrarengiz bazı yaratıkların pusuya yatmışçasına gizlendiğini ilk fark eden David olmuştur. Bu dünyaya ait olmayan öldürücü, korkutucu yaratıklardır bunlar… Kurtuluş ise marketteki herkesin hep birlikte hareket etmesine bağlıdır. Ancak insan doğası hesaba katılınca hep birlikte hareket edebilmeleri mümkün müdür?

_KbraS_

Özel Üye
Özel üye
- Dhoom 3 -

Dhoom 3

Ana teması intikam olan, aksiyonu bol bir Hint filmi. Film yaklaşık 3 saat, ancak sizi sıkmıyor ve ekran karşısında harcadığınız zamana değiyor. Ayrıca filmin müzikleri çok güzel. Aamir Khan'ın mimikleri ve Katrina Kaif'in güzelliği der susarım.

Konusu: Sihir ve akrobaside usta olan bir sirk göstericisi, babasının ölümünün intikamını almak için Chicago'da bir bankayı ele geçirmek üzere bir hırsıza dönüşür.