İSRAİLOĞULLARI'NDAN ESTER

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
DERTLİ İNSAN İÇİNİ DÖKMEYE DOYAMAZ.

YETER Kİ KENDİNİ BİR ÇOCUK İNANCI VE

GÜVENİYLE TESLİM EDEBİLECEK KADAR

"ÜSTÜN" GÖRDÜĞÜ BİRİNE BIRAKSIN.

ÇÜNKİ O KİŞİLER, BİRYERLERE BAKIP ARAMAZLAR ÇÖZÜMÜ,

DİREK BİLİRLER, VE, ŞAŞMAYAN ÖLÇÜLERLE,

DEĞİŞMEYEN KURALLARA SAHİPTİRLER.

SONUÇ : SİNSİ VE SÜRÜNGEN BİR GÖLGE GİBİ

TAKİP EDEN SIKINTI

BİR ANDA DEFEDİLİR,

HUZURA ÇABUCAK ERİŞİLİR...

Tarafgirlik yapmayan bir yahudiydi. Türkiye'de doğup da, bizim kültürümüzle büyümüş olmasıydı bunun sebebi ve tiril tiril Türk kokardı Ester…

Ninesi iyice yaşlanıp da babası başa çıkamaz hale gelince, hem nineyle hem kendi hastalıklarıyla gün geçiremedikçe, İsrail yolu görünmüştü Ester'e hiç onaylamasa da.

İhtiyarlara bakarken, bir yandan da dünyaca ünlü bir pırlantacıda çalışırdı.

KelimelerinSihirbazı facebook'a yeni yazısını yüklemeye çalışırken, işte bu Ester'in mesajı belirdi ekranda :

"- Selam Sihirbaz. Sami Dündar söyledi bu güzel yazıların sahibinin sen olduğunu. Harikasın! Ama bana DoH lazım. Hem de acilen. İnce bir konuda ondan yardım almalıyım. Senin de böylesine edebi takılmana çok şaşırdım, ama dedim ya, makalelerin muhteşem ve birçırpıda okudum hepsini, bayıldım."…

Kelimelerin Sihirbazı ile Sami Dündar 7/24 iletişim halindeydi. Hiç kopmamışlardı ki.

Ama KS hiç kızmadı ona ve sormadı bile "neden KS'nin ben olduğumu Ester'e söyledin?" diye. Çünki Ester DoH'u ve Hasan'ı tanırdı. Özünde de iyi bir insandı.

Bir arkadaşı vardı Ester'in, ve SD'nin Fikir Klübünde çalışırdı.

Okan Bayülgen hayranı olan Ester, arkadaşı Sheyla'yı araya sokup, Sami Dündar'ın kankası olan Okan Bayülgen ile Lucca'da bir kahve içme şansı yakalamıştı geçmişte, ve birsüre sonra da SD ile DoH birolup işletmişlerdi Ester'i, "Aha bu Okan Bayülgen, seninle MSN'de laflayacak, konuşun vs." deyip.

Günlerce sanki Okan'mışcasına konuşturmuşlardı DoH'u onunla.
Sonra da gerçeği açıklayıp, hep beraber gülüşmüşlerdi.
DoH'u bundan dolayı bilirdi Ester, ve, hem hayranıydı hem de çok severdi.

Lakin KS'yi bilmezdi, çünki daha dünyaya yeni Merhaba demişti, ve SD - Bekir - FGCM - FGCMx dışında hiçkimse öğrenmemişti kimliğini…

"- İlk metro 10 Ocak 1863'te, saat 06 :00'da hizmete girdi Ester'cim", diyerek söze başladı KelimelerinSihirbazı ve devam etti :

"- Londra'da, Farrington Street ile Paddington arasındaki 7 istasyonu turluyordu bu Metro 33 dakikada, ve vagonları aydınlatan şeyler de gaz lambalarıydı.

İlginç olansa; birinci mevkii vagonlardaki ışığın, insanların gazetelerini çıkarıp okuyabileceği kadar güçlü oluşunun, Daily Telegraph gazetesinde ince ve önemli bir ayrıntı olarak verilmesiydi.

Yani neymiş Ester'cik, "okumak" her şart ve ortamda çok önemliymiş.

Ben de bu yüzden yazıyorum işte yazılarımı, ve insanlara böyle hizmet ediyorum. DoH sana ne için lazımsa anlat bana. Mutlaka iletirim kendisine :)".

Ester de gülümsemekle yetindi ve derdini dile getirdi.

Yaklaşık 1 yıldır platonik takıldıkları bir erkek varmış hayatında.
Hem platonik hem de sanal.

Profesyonel Makyöz olan Ester, süslenip püslenip de envai çeşit fotoğrafını gönderdiği bu adamın, iş resim göndermeye geldiğinde sürekli bahaneler üreterek kaçmasına ancak 1 yıl sabredebilmiş. Evlilik lakırdıları bile yapan bir erkek, neden kendini bunca gizlermiş, onun kim olduğunu öğrense öğrense DeviLofHacKeR öğrenirmiş...

Gerçekten de öyle oldu.

Ester mevzuuyu anlatıp da e-mail adresini verdiğinde o herifin, yaklaşık 30 dakika sonra kendisini şok eden gerçeğe ulaştı.

Bilmemne Caddesi, bilmemne sokak, bilmemne apartmanı, numara bilmemkaç'ta oturan X-Y isimli şahıs;

Ester'lerin İstanbul'daki evlerinin üst katındaki,
ve Ester'in de çok samimi bir arkadaşının kocası olan birbaşka yahudi çıktı !

Hıçkıra hıçkıra ağlayan ve yaşadıklarına bin lanet eden Ester'i teselliye kalkışmasının o an için faydasız bir girişim olacağını bilen KS;

onu kendi kendine bıraktı ve facebook'taki okuyucularına döndü…

İçinden de, "N'olacak bu kadın - erkek ilişkilerindeki yavşaklığın sonucu ey Tanrı'm?
Neden insanoğullarını bunca kahpe yarattın?
Yoksa çok mu psikopatsın???" şeklinde söyleniyordu...

***alinti Kelimelerin Sihirbazi