• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

İspanya'daki Çocuklar Yeni Bir Akımın Bir Parçası Olarak Halka Açık Havuzlara Kaka Yapıyorlar!

AybüKe

"Çünkü Bu Ülkede Adalette Erkek"
V.I.P
O havuzlara girmeden önce birkaç kez düşünmeniz gerekecek. ?

İspanyol medyası son zamanlarda viral olan bir akımı paylaştı. Herkesi şaşkına uğratan bu akım ise çocukların halka açık yüzme havuzlarında ve su parklarında kaka yapması!

El Periodico Mediterraneo, çalışanlar suyu dezenfekte etmekle uğraşırken Valencia'da bulunan havuzların ve parkların kapatılmak zorunda kalındığını belirtti.

Erken ergenlik dönemindeki çocukların, _'Hacer Caca' _yani 'kaka yapmak' meydan okumasına katıldığına inanılıyor.


Tuhaf olduğu kadar iğrenç olan bu meydan okumada çocukların ya direkt olarak suya kaka yapması ya da bir poşete kaka yapıp, onu havuza götürerek suya atması gerekiyor.

Sonrasında ise sosyal medyada fotoğraflarını ya da videolarını paylaşıyorlar. Valencia'da bulunan Segóbriga Park, yaşanan iki olaydan sonra bir hafta içerisinde iki kere kapatıldı. 24 ve 31 Temmuz tarihlerinde bulunan kakalar 'kasıtlı eylem' olarak adlandırıldı.

24 Temmuz'da parkta yaşanan durumla ilgili "Segóbriga Park'ında yaşanan olay nedeniyle hijyen ve sağlık sebeplerinden ötürü kompleks 24 Temmuz Çarşamba günü sabahından, 25 Temmuz Perşembe günü saat 14:00'e kadar kapalı kalmak zorunda." şeklinde açıklama yapıldı.

Ardından 31 Temmuz tarihinde ikinci açıklama geldi.

"Segorbe Belediyesi Segóbriga Parkı'ndaki havuzu suların dezenfekte edilmesi işlemi için yarın 14:00'e kadar yeniden kapatmak zorunda kaldı. Bizler burayı kullanan insanlara hitap ediyoruz bu nedenle bu tarz eylemler buraya ve bizi ziyaret eden turistlere zarar veremez. Bizler turizm konusunda iyi bir izlenim bırakmak için ziyaretçilerin saygısına hitap ediyoruz."

Raporlara göre su parkındaki çalışanlar şok olmuştu. _"19 yıldır böyle bir şey görmediklerini" _söylediler. Bu sırada Massanassa'daki yüzme havuzu da su üzerinde yüzen insan kakası görününce dört günlüğüne kapatıldı.

Belediye yetkilisi konuyla ilgili açıklama yaptı.

"Bunun reşit olmayanların kendine hakim olamama durumu mu, holiganların eylemi mi bilmiyoruz. Ama bu olduğuna suyu tahliye etmek ve bir saatliğine antibakteriyel işlem uygulamak zorundayız. Ancak bundan sonra yüzmeye devam edilebilir."?

Onedio
 
Top