Iphone 7 Için Ilginç Konseptler

cemree

=)=)
V.I.P
Geçtiğimiz Eylül ayında duyurulan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinden sonra artık gözler iPhone 7’ye çevrilmiş durumda. Kullanıcılar kadar tasarımcılar da iPhone 7’yi heyecanla bekliyor. Ancak bazı tasarımcılar işi bir adım öteye götürüyor ve kendi tercihlerine göre iPhone tasarlıyor. Tamamen hayali olarak düşünülen bu tasarımların gerçek olma ihtimali son derece düşük olsa da bazen bazı detayları yakalanabiliyor.

İlerleyen sayfalarda iPhone 7 için bağımsız tasarımcılar tarafından hazırlanan 6 konsept tasarımı bulabilirsiniz. Galerimizde bir sürpriz olduğunu da belirtelim. Sadece yabancı tasarımcılar bu çalışmaları yapmıyor. Arada tanıdık bir isim var. Galerimizdeki konsept tasarımlara ekleme yapmak veya iPhone 7 hakkında kendi fikirlerinizi paylaşmak istiyorsanız yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

DB9y3Sn.jpg


1. iPhone 7 konseptleri: Ivo Maric/Tomislav Rastovac

İlk konsept videosu sizlerle. Ivo Maric ve Tomislav Rastovac tarafından hazırlanan çalışmadaki iPhone 7, tam anlamıyla iPhone 4 ve iPhone 4s modellerinin büyütülmüş versiyonu gibi duruyor. iPhone 6’daki 2.5D eğimli cam korunmuş ancak iPhone 4’teki metal çerçeveden esinlenilmiş. Ayrıca kablosuz şarj ve aktarımı için bir dock ünitesi de düşünülmüş.

2. iPhone 7 konseptleri: Curved Labs

Bize kalırsa kesinlikle listemizin lideri Curved Labs’ın çalışması. Cihazın alt tarafı kızaklı olarak düşünülmüş ve buradan tam boy bir QWERTY klavye çıkıyor. BlackBerry Priv modelinden esinlenildiği belli ancak “Neden olmasın?” sorusunu akıllara getiriyor. Bu gerçekten önemli bir değişiklik olurdu.

3. iPhone 7 konseptleri: Jermaine Smit

Jermaine Smit’in tasarladığı iPhone 7 modeli bize Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerini hatırlattı. Cihazın arka yüzeyi parlak şekilde düşünülmüş. Kablosuz şarj özelliği ile yine videoda görülebilecek detaylardan. Ayrıca ekran için Super AMOLED panel bilgisi verilmiş.

4. iPhone 7 konseptleri: Glaxon Paul

Glaxon Paul tarafından hazırlanan bu videoda görünen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri köşeli hatları ve ince çerçevesi ile dikkat çekiyor. iPhone 4 ve 4s’e benzeyen tasarım, cihazları dikdörtgen hatları ile ön plana çıkarmış.

5. iPhone 7 konseptleri: Hasan Kaymak

Listenin sürprizi sizlerle. Yerli tasarımcılarımızdan Hasan Kaymak, popüler cihazlar için yaptığı konsept tasarımlarla yerli ve yabancı basının gündemine dönem dönem konu olabiliyor. Kaymak bu çiziminde iPhone 7’ye hayat vermiş. Tasarımsal olarak iPhone 6 ailesine son derece benzeyen çizim, şarj portunun olmamasıyla dikkat çekiyor. Muhtemelen kablosuz şarjda bir atıfta bulunmak istemiş.

6. iPhone 7 konseptleri: Sonitdac

Sonitdac tarafından hazırlanan bu konsepti daha önce gündeme de taşımıştık. Listemizde gerçekçi konseptlere yer verdiğimizi söylemiştik ancak bu ekstra olsun. Çünkü bu oldukça ilginç bir tasarım. Sonitdac, paraşütlü bir iPhone 7 düşünmüş. Telefon yere düşerken sensörleri ile bunu anlıyor ve kendini yavaşlatıyor. İzlemesi son derece eğlenceli bir modelleme olmuş diyebiliriz.
 
Top