• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İpek Karapınar Kimdir? Funda İpek Karapınar Kimdir?

Papatya

V.I.P
V.I.P

İpek Karapınar Kimdir? Funda İpek Karapınar Kimdir? Biyografisi, Hayatı


Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar bölümünde keman eğitimi almış.1984 doğumlu İpek Karapınar; 2006-2007-2008 döneminde Star Tv 'de yayınlanan Köprü isimli dizide, 2006 da Atv Hatırla Sevgili isimli dizide rol almış.
Yabancı dil olarak İngilizce, tiyatro, keman, piyano, vokal bilgileri var.Koyu kahverengi saça, açık kahverengi gözlere sahip.

4G59qY.jpg


Geçtiğimiz dönem kurtlar vadisi pusu'da iskender büyük'ün kızı olarak rol almaktaydı...
Ne yazıkki dizide yaşamını yitirdi... Kurtlar vadisi pusu'nun ardından ilk yeni rolünü küçük sırlar adlı dizide aldı...

Müzik Kariyerinden Sonra Oyunculuğa Merak Salmıştır. İlk Oynadığı Dizi Köprü Dizisidir. Son Zamanlarda Oynadığı Dizilerle Ve Güzelliğiyle İzleyicinin İlgisini Çekmiştir. Oyunculuğa Başlarken Zoru Sevdiğinden Dolayı Ve Heyecana Olan Tutkusundan Dolayı Bu Mesleği Seçtiğini Söylemiştir. Yeni Şeyler Öğrenmeyi Ve Bunları Hayata Geçirmeyi Sevdiğinden Bahsetmiştir. Tecrübelerin İnsanı Geliştirdiğinden Bahsetmiştir. Oyunculukta Başlangıca Vardığını Ve Daha Çok Uzun Yolu Olduğunu Söylemiştir.

Aşka İnancı Olduğu Sorulduğunda Güzel Oyuncunun Verdiği Cevap Muazzamdır. Aşka İnanmadan Nefes Alınmayacağını Belirtmiştir. Aşkı Bildiği Ve Bilmediği Birçok Rengi Olduğunu Söylemiştir. Sevgilisiyle Tantunicide Tanıştığını Söylemiştir. Sevgilisi Bir Müzisyendir. Yakında Sevgilisinin Müzikleriyle Daha Çok Tanınacağını Belirtmiştir. Televizyonla Arasının İyi Olduğunu Söyleyen Güzel Oyuncu, Daha Çok Ailesi İle Ve Arkadaşlarıyla Vakit Geçirmekten Zevk Aldığını Belirtmiştir. Türk Toplumunun Televizyona Bağımlılığı Olduğunu da Eklemiştir. Daha Önce Birçok Dizide Oynasa da Göz Önüne Çıktığı Dizi Küçük Sırlardır. Daha Sonra Adını Kalbime Yazdım Dizisinde Oynamıştır. Dizi Çekimleri Mardin de Yapılan Dizi Bir Töre Ve Kan Davasını Anlatmaktadır. Güzel Oyuncu Bu Konu da Eğitimin Önemli Olduğunu Vurgulamıştır.

LOLG1z.jpg


İpek Karapınar Hatırla Sevgili, Kurtlar Vadisi, Zehirli Sarmaşık, Doludizgin Yıllar, Adını Kalbime Yazdım, Hayat Yolunda Dizilerinde Oynamıştır. Son Olarak Yaz Dönemi İçin Başlanılan Kırgın Çiçekler Dizisinde Boy Göstermektedir. Kırgın Çiçekler Dizisinin Feride Karakteri İle Göz Doldurmuş, Dizi Halen ATV Televizyonunda Yayınlanmaktadır. Güzel Oyuncu Keman Çalmaya Devam Etmenin Yanında Davul Eğitimi De Almaya Başladığını Söylemiştir. Müzik İnsanın Her Alanında Olmalı Demiştir. Sevgilisinin Fikri Olan Bir Müzikal Düşündüklerini Ve Orda Şarkı Söylemek İstediğini Söylemiştir. Güzel Oyuncunun Müziğe Olan İlgisi Oldukça Fazladır. Hayat Yolunda Dizisinde Doktoru Canlandıran Güzel Oyuncu Rolüne Hazırlanabilmek İçin Acil Serviste Zaman Geçirdiğini Ve Gözlem Yaptığını Söylemiştir. Oyunculuğun Gözlem Ve Kavrayabilme İle İlgili Olduğunu Her Fırsatta Dile Getirmiştir. Oyuncuların Kendi Karakterleri Haricinde Bir Rolü Daha İyi Oynayabildiklerini Söylemiştir.

Zamanında Verdiği Bir Röportajda Anne Olmak İstediğini, Annelik Duygusunun Hem Dalgalı Hem Durgun Bir Deniz Gibi Olduğunu Söylemiştir. Doludizgin Yıllar Setinden Düşüp Belini Kıran Güzel Oyuncunun Sırtına Altı Vida İki Platin Takılmıştır. Bu Kazayla Her Şeyin Bir Anda Değişebileceğini Gördüm Demiştir. Son Olarak Da Kırgın Çiçeklerde Oynayan Güzel Oyuncu Dizide Feride Karakterini Canlandırmaktadır. Dizide İpek Karapınar’a Özgür Çevik Eşlik Ediyor. Dizide Yetimhanenin Müdür Yardımcısı Rolündedir. Dizi Acıklı Bir Hikayeyi Anlatıyor. Kendini Her Daim Geliştirmeye Ve Öğrenmeye Vermiş Olduğunu Belirmiştir. Oyunculuk Basamaklarını Birer Birer Çıkan Güzel Oyuncu Bu Dizisiyle De Oyunculuğuna Yeni Şeyler Katacaktır. Güzel Oyuncu Sinema Filminde De Oynamak İstediğini, Hedefinde Olduğunu Belirtmiştir.

Funda İpek Karapınar ATV Ekranlarında Pazartesi Akşamları Yayınlanan Kırgın Çiçekler Adlı Dizide Trabzonlu Zengin Bir Ailenin Çocuk Esirgeme Kurumunda Müdür Yardımcısı Olarak Çalışan Kızı Feride Karakterini Canlandırıyor.

Fiziksel Özellikleri

Boyu: 1.66cm
Kilosu: 55kg

Oynadığı Diziler

2006 Hatırla Sevgili (Emine Karakteri)
2006 Köprü (Aslı Yazıcı Karakteri)
2007 Kurtlar Vadisi Pusu (Funda İskender’in Kızı)
2008 Doludizgin (Gülşen Karakteri)
2008 Talih Kuşu (Cansu Karakteri)
2010 Küçük Sırlar (Arzu Karakteri)
2011 Zehirli Sarmaşık (Sinem Karakteri)
2012 Ustura Kemal (Nihal Karakteri)
2013 Adını Kalbime Yazdım (Leyla Karakteri)
2014 Bu Son Olsun
2014 Zor Aşk
2014 Hayat Yolunda (Doktor Yelda Tuncay Karakteri)
2015 – 2016 Kırgın Çiçekler (Feride Karakteri)

İçerik ve Fotoğraflar Alıntıdır.


 
Top