Instagram GT Ne Demek?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
GT başta İnstagram olmak üzere birçok sosyal medyada kullanılmakta olan ifadeler arasındadır. GT, “Geri Takip” anlamına gelir. Karşılıklı olarak birbirlerini takip etmek amacıyla yazılan GT; ben sizi takip edeyim siz de beni takip edin, demenin kısa kelimesidir. GT geri takibin baş harflerinden oluşur.

GT Neden Yazılır?

Instagram gibi sosyal medyada popüler ve etkileşim içinde olmak için belli sayıda takipçi sayısına ulaşılması gerektiği düşünülüyor. Bu kişiler ünlü biri olmadığı için takipçi kazanmak için başka bir yola başvuruyor. GT yani takibe takip sistemi bu yollardan en çok kullanılanıdır. Bu kişiler popüler sayfalarının yorumlarına veya ünlü, tanınmış kişilerin yorumlarına GT yazarak takipçi sayısını arttırmayı amaçlarlar. Instagram’da en temiz şekilde takipçi kazanmak istiyorsanız sizlerde popüler olan hesapların altına GT yazarak sizleri başka kişiler tarafından takip edilmenizi sağlayabilirsiniz. Instagram uygulamasında sizlerde takipçi sayınızı yükseltmek istiyorsanız, GT ifadesini kullanmanız yeterli olacaktır.

GT İfadesini En Çok Nerede Kullanırsam Çok Takipçi Gelir?
GT ifadesinin anlamını üst kısımda açıklamıştık, GT geri takip anlamını taşımaktadır. Kısaca sizleri takip edenleri sizlerde geri takip edeceğinizi özetleyen bir ifadedir. GT ifadesi şuan Instagram’da en fazla Semih Varol’un hesabında kullanılmaktadır. Sizlerde Instagram’da doğal ve gerçek takipçi kasmak istiyorsanız Semih Varol’un Instagram hesabına giderek herhangi bir fotoğrafın altına GT ifadesini yazmanız durumunda size birden fazla takipçi isteği gelecektir.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Neden sevmediğin konusunu anlıyorum harflerden dolayı ama şunu açıklamam gerek.

Türklerde görmenden daha doğal bir şey olamaz çünkü zaten Türkçe bir karşılığı ifade ediyor.

GT = Geri Takip :P Bir Alman veya bir Fransız geri takip yerine kendi dillerinde bir şeyler söylüyorlardır sanırım :P