İnsana Pin Kodu Bulundu

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
Güney Afrikalı fizikçi Douglas Forbes, 20 yıl süren çalışmalarının ardından ‘Human Pin Code’u, yani insanın pin kodunu açıkladı. Forbes, en azından yüzde 95 doğruluk payına sahip bir kişilik analizi ve gelecek tayini aracı yaratmış olduğunu söylüyor. Bulduğu basit formülle doğum tarihinizdeki rakamları kullanarak kendinizi tanıyabilir, geleceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. İşte formül ve rakamların gizleri...

Forbes’un yazdığı kitapta bulduğu pin kodunu insanlar üzerinde deneyip nasıl başarılı sonuçlar aldığını görüyorsunuz. Doğum tarihiniz masa üzerine yatırılıyor ve hayatınızın şeklini belirleyen tarihler bir bir anlatılıyor. Kişilik rakamınızın tam açıklaması kitapta var.

Forbes, fizik okumasına rağmen uzmanlaştığı alana içinde mistisizmi ve matematiği de barındıran ‘konvansiyonel fizik’ demeyi tercih ediyor. Forbes, zaman ve insanın var oluşu arasında bir bağlantı geliştirdiğini iddia ediyor, " Bunun sonucu olarak da en azından yüzde 95 doğruluk payına sahip bir kişilik analizi ve gelecek tayini aracı yaratmış oldum." diyor.

Forbes, insanın pin kodu ve kader arasında bir bağıntı olduğunu, bu yüzden, insanların geçmişte ya da gelecekte nasıl bir hayat süreceğini net bir şekilde görebildiğini belirtiyor.

Forbes’un araştırmasının ilginç yanlarında biri de aynı gün doğmuş kişilerin aynı şekilde programlanıyor olması. Gene de Forbes ekliyor, her sayının 10 aktif ve 10 tepkisel niteliğini hesaplarsak, elimizde 8 basamaklı işleme göre 80 trilyonluk bir kombinasyon olur ve bu da her insanın aynı hayatı yaşayacağını, aynı kişilik özelliklerini taşıyacağını göstermez. Çünkü her sayının bir dinamiği var.

Nasıl hesaplanıyor?

Diyelim ki doğum tarihiniz 17.12.1975. Doğum günü olan 17 rakamını kendi içinde topluyorsunuz: 8. Doğum ayını kendi içinde topladığınızda 3 buluyorsunuz. Doğum yılı 1975’ü kendi içinde, tek rakama düşene dek topluyorsunuz ve 4 elde ediyorsunuz. Sonra doğum günü sayısı 8’i doğum ayı sayısı 3’ü ve doğum yılı sayısı 4’ü topluyorsunuz. 8+3+4=15=6. Şimdi bu sayıyı bir tarafa yazıyorsunuz. Daha sonra da son bulduğunuz sayı olan 6 sayısını tekrar doğum günü sayınız yani 8 ile topluyorsunuz 8+6=14, 1+4=5'i bulup bunu da bir yere yazıyorsunuz. Bunlar ilk basamakta bulunan sayılar. Bir alt satıra geçtiğinizde ise gününüzün toplamı olan sayıyı yani 1+7=8 ile doğum ayınızın toplamı olan sayıyı 1+2=3'ü topluyorsunuz. Daha sonra 8+3=11=2'yi buluyorsunuz. Doğum sayısı yani 1+2=3 ile doğum tarihinizin toplam sayısı 1+9+7+5+=22=4'ü buluyoruz. Bunu da doğum tarihimizin toplamı 3 ile toplayıp 7 rakamını buluyorsunuz. Son olarak da daha önce bulduğunuz 2 sayısı ile toplayıp 9 rakamına ulaşıyorsunuz. Bir hayli karışık gibi görünen bu işlem geleceğinizle ilgili mesajlar taşıyor. Forbes’un kitabında yapılan analizlerden size nelerin uyup uymadığına karar veriyorsunuz.

1: Hava elementi- Yaratıcı
Aktif özellikler: Lider, canlı, parlak, dokunsal, neşeli, yaratıcı, gururlu, hevesli, konuşkan, girişken.
Tepkisel özellikler: Değişken, gürültücü, agresif, rahatsız, hoşgörüsüz, homurdanan, uyuşuk, depresif, egoist, mızmız.

2: Su elementi- Besleyen
Aktif özellikler: Besleyen, bakan, sakin, gözlemci, cool, yumuşak, istikrarlı, eve düşkün, sosyal, kendine yeten.
Tepkisel özellikleri: Duygusal, ağlamaklı, savunmacı, geri çekilen, koruyucu, fırtyınalı, melankolik, ruh hali değişken, somurtkan.

3: Ateş elementi- Organizatör
Aktif özellikler: Organize, adayan, bağımsız, iyimser, dinsel, hayat dolu, samimi, hayvansal, ciddi.
Tepkisel özellikler: Yanlış yönlendirilen, düşmanca, korku dolu, fanatik, savunma bozukluğu, küskün, kayıtsız, kaba, öfkeli.

4: Toprak elemneti- Bütünlük
Aktif özellikler: Bireysel, esrarengiz, farklı, hedefleri olan, sadık, alışılmışın dışında, zeki, adil, devrimci, şaşırtıcı.
Tepkisel özellikler: Gizli, egzantrik, şok sözler eden, alışılmamış, kinci, heyecanlı, patavatsız, yalancı, sabit fikirli, aldatan.

5: Hava elementi- Kaşif
Aktif özellikler: Zarif, mizahçı, dışa dönük, analitik, entellektüel, sonuca giden, esne duygusallığa kapılmayan, mantıklı.
Tepkisel özellikler: İsyankar, rahatsız, eleştirel, sivri dilli, yoğun, uçarı, zor, ters, sinirli.

6: Ateş elementi- Karizma
Aktif özellikler: Büyüleyici, şefkatli, romantik, seksi, uyumlu, duygusal, sıcakkanlı, arkadaş, müzakereci.
Tepkisel özellikler: Aşırı duygusal, kendine dönük, uyumsuz, talepkar, yapışkan, kıskanç.

7: Su elementi- İdealist
Aktif özellikler: Sakin, muhafazakar, tapan, sanat sevgisi olan, kendini çeken, bağımlı, araştırmacı, idealist.
Tepkisel özellikler: Kinci, münzevi, yalnız, duygusuz, radikal, ruh hali değişken, ihtiyatlı, kontrolcü, utangaç.

8: Toprak elementi- Güvenilir
Aktif özellikler: İstikrarlı, sabırlı, destekleyen, deneyimli, bilge, sorumlu, güvenli, kayıtsız.
Tepkisel özellikler: Güvensiz, yoğun, obsesif, göstermeyen, hesapçı, manipülatif, zorba.

9: Elementi yok- Çocuk
Aktif özellikleri: Biricilik, naif, artistik, kararlı, incinebilir, masum, verici, çocuksu.
Tepkisel özellikleri: Çelişkili, karışık, safça, dürtüsel, unutan, gururlu, düşük özgüvenli, sabırsız.
 
Geri
Top