insan daha önce maymun muydu

cemree

=)=)
V.I.P
Buna hiç bir zaman inanmadım ne zamanki bir maymunu tamamen bizim gibi bir insan yaparlar bunu gösterirler işte ancak o zaman inanırım

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
bende inanmiyorum dogrusu ama arastirma yazilar ve maymunlarin agiz yapisi ve birde ogretmen kafami karistirdi bu konuda ordan cikti temada insanlar maymun idi demesi bilmiyom

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Bizi yaradan bir Allah var ve nasıl ne şekilde yarattığı da belirtilmiştir.Bizlerde müslüman olarak şüpheye bile düşemeyiz.İlk insan Adem babamız ve bizde topraktan yaratıldık.Maymundan geldiğini düşünen insanların içinden nereden geldiğine dair bir şüphe v ardır.Biraz Kur'an-ı kerim okusunlar gerçeği anlarlar sanırım.

Safir

Özel Üye
Özel üye
Çok şükür insan olduğumuzdan şüphem yok ancak bir kısım insan doğanların zamanla başka canlılara dönüştüklerini görüyorum, insanlığımıza yazık oluyor.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
aslinda bugun tv de haberlerde gordum bazi haberler hem uzdu hem dusundurdu sayet gazeteye yansirsa buraya ekliyecegim insanlar maymunmu yada benzeri bile miyorum :((((

Kaldırım Lehçesi

Yeraltı Edebiyatı
Sanırım tartışmaktan en zevk aldığım konu bu.

"İnsan daha önce maymun muydu?"

Eğer böyle bir soru sorulursa cevap,
Tabi ki Hayır! olacaktır.

"İnsanın ataları maymundan mı geliyor" sorusu doğru ve evrim teorisiyle de ilişkili bir sorudur.

Evrim teorisi yani "Darwin'nin sunduğu teori aslında doğruluğu araştırılarak sunulmuş bir teoridir.

Nitekim Darwinden önce Lamarck da böyle bir teori sunmuş ancak tepkiler ile karşılanmıştır.

Çünkü kanıtları yoktur (ki bence fazlaca yetersizdir), bence Darwin teorisi en önemli adımı kanıt toplamasıdır.

O zamanlar tam olarak dna bile ortaya konulmazken, genlerden bahsedenlerin durumunu düşünürsek; alınan tepkilerin de yadsınamaz olması gözardı edilmemelidir.

Evrim teorisi mutasyon durumunu destekleyen bir durumdur.

Mutasyon diyince akla hemen, beyazdan siyaha dönmek ya da olağan üstü bir duruma gelmek olarak algılanıyor ancak bu durum yanlıştır.

Bilim mutasyonu hem yararlı hem de kötü olabiliyor.
Meselada, kan hücrelerinin de çoğalıp daha fazla kan taşıması bir iyi mutasyon sonucunda olabilirken, başka zararlı mutasyonlar da gerçekleşebilir.

Evrim teorisine göre, insanların kanıtlanmayı bekleyen bir çok özelliği bulunmaktadır. Hala eksik yönleri evet vardır. Bunlar ara formlardır. Ve bulunması da zordur.

Ancak şunu düşünürsek; Uzun süredir nesli tükenmiş olarak düşünülen "Latimeria" adında ki balığın bulunmasıyla (ki fosil bırakmadan yaşamış), ara formların bulunacağı düşüncesi de gereksiz olamaz.