Inek idrarı ile tedavi

Papatya

V.I.P
V.I.P
inek-idrar%C4%B1-tedavi-edici-%C3%B6zelli%C4%9Fe-sahip.jpg


Hindistan geleneklerine göre inek, “analık etmek” ile eşit kılınmıştır. Hem de hiç bir neden kabul etmeksizin. Biyolojik anne olarak inek, sütü sayesinde yavrusu için gerekli olan vitamin ve mineralleri tedarik etmekte ayrıca da insanlar için sağlam ve sağlıklı bir beslenme kaynağını oluşturmaktadır. Bu nedenle inek sütü yaşam nektarı olarak kabul edilir.

Sadece süt değil, hatta inek idrarı da insanın genel sağlığı için çok yararlıdır. Belki de bu nedenle Hintlilere göre inek idrarı denen yaşam iksiri, kutsal bir içecek olarak ele alınır birçok Hint ritüellerin önemli bir parçasıdır. Aslına bakarsanız günümüzdeki araştırmalar
Hintlileri haksız çıkarmamaktadır. Araştırmalar manda, deve ve geyik idrarının etkileri üzerine devam etmektedir. Şimdi inek idrarını biraz inceleyelim;

NEDEN İNEK İDRARI?

Daha açık bir şekilde inek idrarının sağlık için faydaları nelerdir?
İnek idrarı laboratuar analizine göre idrar; azot, kükürt, fosfat, sodyum, mangan, fenik asit, demir, silisyum, klor, magnezyum, melci, sitrik, titric, succenic, kalsiyum tuzları, vitamin A, B, C, D, E, mineraller, laktoz, enzimler, kreatinin, hormonlar ve insan vücudunu dengelemek küçük miktarlarda gerekli altın asitleri içermektedir.

Vücudumuz hayatımızın devamı için bize güç veren birçok mikro besinler içerir. Biz her ne zaman idrar çıktığımızda bu mikro besinler vücudumuzdan dışarı atılırlar. İnek idrar, bu mikro besinlerin vücuttaki eksikliğini karşılamaktadır.

İNEK İDRARI İLE HANGİ HASTALIKLAR TEDAVİ EDİLEBİLİR?

İnek idrarı temelde çeşitli mikropları öldüren mükemmel bir antiseptiktir. Bu nedenle, mikropların neden olduğu hastalıklar inek idrar tedavisi ile imha edilir. Günlük bazda alınırsa, hemen hemen her hastalığa karşı direnme şeklinde bağışıklık geliştirir.

İnek idrar ile tedavisi kanıtlanmış hastalıkların bazıları şunlardır:

Öksürük
Dismonerrhoea (ağrılı adet)
Migren ve baş ağrısı
Kabızlık
Saçkıran ve kaşıntı, egzama gibi cilt hastalıkları
Akne
Ayrıca, kanser ve AIDS gibi hastalıkların tedavisi için iddia ediliyor.
Hastalığı tedavi dışında, inek idrarı belirli vücut işlevlerini olumsuz yönde etkileyen durumlara karşı vücudun dengesinin korunmasına da yardımcı olur. Bunlar arasında;
Kolesterol seviyesini düşürür.
Gerginliği azaltır.
Bellek artırır.
Karaciğer işlevlerini geliştirir.
Yaşlanma sürecini yavaşlatır.
Beyin ve kalbe kuvvet verir.

Vücuttaki ilaç kalıntıların vücutta toksik etkilerini yok eder.

Aslında, inek idrarının herhangi bir hastalığa yakalanmadan düzenli olarak alınması, toksik maddelerin ortadan kaldırılması ve sindirim kapasitesinin iyileştirmesi sureti ile bağışıklık sistemini geliştirir ve vücudumuzu sağlıklı tutar.
Şeker hastalığında sürüdürülen bir araştırmaya göre inek idrarının kandaki şekeri düşürmede etkili olduğu belirlenmiştir. Uzun süreli kullanımlarda söz konusu maddenin ne kadar güvenilir olabileceği ve yan etkiler araştırılıyor.

Şeker hastası fareler üzerinde yapılan deneylerin sonuç verdiğini belirten uzmanlar ancak önlerinde uzun bir yol bulunduğuna dikkat çekiyor.
Diğer bir araştırma ise şu şekilde. Londra’da yayınlanan ‘Chemistry and Industry’ isimli bilim dergisindeki habere göre, inek idrarı sayesinde ilaçlardaki etken maddeler hücrelere daha iyi nüfuz ediyor. Bilhassa antibiyotik ve kanser ilaçlarının etkisini önemli ölçüde artırmaktadır. Bu da tedavi giderlerinin azalması anlamına gelmektedir.

 

Top