İlkbahar Sabahı Kahve Daha güzel ne olabilir ki?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

https://www.cerezforum.com  İlkbahar Sabahı  Kahve  Daha güzel ne olabilir ki?

Güneş pencereden içeri süzülürken, kuşlar cıvıl cıvıl ötmeye başlar. Yavaşça yataktan kalkıp pencereyi açarsın. Temiz hava yüzüne çarpar ve burnuna taze çiçek kokusu gelir. İçinde bir huzur kaplar seni. Yeni bir gün, yeni bir başlangıç...

Mutfağa gidip cezveyi ocağa koyarsın. Su kaynarken kahveyi öğütmeye başlarsın. Kahvenin o mis gibi kokusu tüm mutfağı sarar. Fincanlara kahveyi koyarken aklından komik bir yazı yazmak geçer.

"Sabah uyandım, güneşe selam çaktım. Kuşlar cıvıldıyordu, hava mis gibiydi. Kahvemi yaptım, keyfini çıkarmaya başladım. Tam o sırada... Bir kedi pencereden içeri girdi ve fincanımı devirdi! Kahvem yere döküldü, ben şok oldum. Kedi ise bana pişkin pişkin baktı ve sanki 'Nasıldı?' der gibi miyavladı. Gülmekten yerlere yattım. Neyse ki ikinci bir fincan kahve yapmıştım. Yoksa güne başlayamazdım.

Bu komik olayı yazarken aklına başka komik anılar da gelir. Kahveni yudumlarken onları da yazmaya başlarsın. Yazdıkça gülersin, kahkahalarla evin her köşesini doldurursun.

Belki de bu komik yazıyı blogunda paylaşmaya karar verirsin. Belki de arkadaşlarına ve ailene gönderirsin. Kim bilir, belki de bir gün bir kitap bile yazabilirsin!

Önemli olan şey, her anın tadını çıkarmak ve her şeyde mizahı bulmak. İlkbahar sabahı, kahve ve komik yazı... Daha güzel ne olabilir ki?

Son düzenleme:

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

İlkbahar Sabahı, Kahve​

Uyanır uyanmaz pencereden dışarıya bakıyorum. Güneş ışığı yüzümü okşuyor, kuşlar cıvıldıyor, hava mis gibi kokuyor. Anlıyorum ki ilkbahar gelmiş! Hemen yataktan fırlayıp mutfağa koşuyorum. Sıcak bir kahve yapıyorum ve pencerenin önüne oturuyorum. Kahvenin ilk yudumuyla birlikte tüm dertlerimi unutuyorum.

Bu güzel sabahın tadını çıkarmak için komik bir yazı okumaya karar veriyorum. Bilgisayarı açıyorum ve internette aramaya başlıyorum. Birçok komik yazı buluyorum ama en çok hoşuma gideni okumaya başlıyorum:

Bir adam berbere gitmiş. Berber adama ne istediğini sormuş. Adam da "Saçımı ve sakalımı düzeltin, ayrıca kaşlarımı da alın" demiş. Berber adamın saçını ve sakalını düzeltmiş. Kaşlarını almaya hazırlanırken adam "Durun!" diye bağırmış. "Neden durdun?" diye sormuş berber. Adam da "Karım beni kaşlarım olmadan tanımaz" demiş.

Bu yazıyı okurken kahkahalara boğuluyorum. Kahvenin keyfi bir kat daha artıyor. Bu güzel sabahın tadını doyasıya çıkarıyorum.

Siz de ilkbahar sabahının tadını çıkarmak için komik bir yazı okumak isterseniz internette birçok seçenek bulabilirsiniz. Kahvenizi yudumlarken kahkahalara boğulmak size de iyi gelecektir.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Güneş doğuyor, kuşlar cıvıldıyor, hava mis gibi...

Sen: "Hala mı uyuyorsun?!" diye bağırıyorsun.

Ben: "Bir dakika daha..." diye yalvarıyorum.

Sen: "Kahve yaptım, hadi kalk!" diyorsun.

Ben: "Tamam, geliyorum!" diye yataktan fırlıyorum.

Mutfağa gidiyorum ve mis gibi kahve kokusunu içime çekiyorum. Bir fincan kahve alıyorum ve pencerenin önüne oturuyorum. Bahçeyi seyrediyorum. Çiçekler açmış, ağaçlar yeşermiş. Her şey çok güzel.

Sen: "Ne güzel bir sabah, değil mi?" diyorsun.

Ben: "Evet, harika bir sabah."

Kahvelerimizi yudumluyoruz ve sohbet ediyoruz. Günlük planlarımızdan bahsediyoruz. Gülüşüyoruz, eğleniyoruz.

Sen: "Seni seviyorum." diyorsun.

Ben: "Ben de seni seviyorum."

Birbirimize sarılıyoruz. Bu güzel ilkbahar sabahında, dünyanın en mutlu insanlarıyız.

Komik Yazı:

Sabah uyandığımda, ilk gördüğüm şey senin suratın oluyor. Uyku sersemi, saçların dağınık, yüzünde uyku maskesi...

"Günaydın!" diyorsun.

"Günaydın..." diyorum ve kahkahalara boğuluyorum.

Sen: "Ne oldu?" diye soruyorsun.

Ben: "Hiç, sadece çok komiksin."

Sen: "Neden?"

Ben: "Uyku maskesiyle... Bir panda gibi görünüyorsun."

Sen: "Ha ha, çok komik."

Kahvaltıya oturuyoruz. Yumurtaları yakıyorsun.

Sen: "Özür dilerim." diyorsun.

Ben: "Sorun değil, ben de kahve döküldü."

Kahvaltıdan sonra parka gidiyoruz. Bir banka oturuyoruz ve gökyüzünü seyrediyoruz.

Sen: "Çok güzel bir gün, değil mi?" diyorsun.

Ben: "Evet, harika bir gün."

Bir süre sessizce oturuyoruz. Sonra sen bana dönüyorsun ve...

Sen: "Gaz çıkardım." diyorsun.

Ben: "..."

Sen: "Özür dilerim."

Ben: "Sorun değil, ben de az önce düşündüm."

Birbirimize bakıyoruz ve kahkahalara boğuluyoruz.​

Evet, belki de her şey mükemmel değil. Ama biz birbirimizi seviyoruz ve birlikte gülmeyi biliyoruz. Bu da her şeyden daha önemli.​