• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

ilginç :)

Melek

Özel Üye
Özel üye
Tv kanallarının dizilerin tekrarını ekrana getirirken kullandıkları, ''Kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için bir kez daha!'' cümlesini hangi zat-ı muhterem bulmuştur, tanışma imkanı var mıdır?

Neden "uykusuzum" diyerek uyumak istediğimizi belirtiriz de mantıken aynı anlama gelen "uykum yok" sözünü kullandığımızda uyuma ihtiyacı duymadığımız anlaşılır?

Kurtlar Vadisi adlı dizideki kalem kırma olayının gerekçesi nedir? Baron adlı şahsiyet "Bu adamı öldürün!" dese emir anlaşılmaz mı? Çakır'ın ölüm emrinde kurşun kalem, Testere'nin ölüm emrinde dolma kalem kırması tesadüf müdür, yoksa cebinde makam/mevkie göre bilumum kalem çeşidi mi taşımaktadır?

Neden futbolcular faul yapınca, "hoca valla dokunmadım!" derler de basketbolcular gayet üzgün bir şekilde "ben yaptım" demek istercesine tek ellerini kaldırırlar? Basketbolcular saf mıdır?

CD ile DVD'ler aynı boyutta oldukları halde neden DVD kutuları CD kutularından büyük üretilmektedir? Bunun nedeni DVD'nin kapasitesinin CD'den yaklaşık 7 kat fazla olması mıdır? Eğer böyleyse CD'nin kapasitesi disket kapasitesinden yaklaşık 486 kat fazla olduğu halde neden CD'ye hakkettiği değer verilmemiş ve kutu büyüklüğü minimuma indirilmeye çalışılmıştır? CD ezik midir? Ayrıca DVD'ye DVD denmesinin nedeni nedir? DVD yani "Digital Versatile Disk" dijitaldir de CD ya da disket analog mudur?

Otobüs son durağa yaklaştığı halde yolcular neden stop düğmesine basarlar? İnsanoğlunda son durakta inememe korkusu mu vardır?

Neden "üfff" yapınca soğuk, "hohhh" yapınca sıcak hava çıkar? İnsan vücudu havaya nasıl bu kadar hızlı ısıtabilir?

Yolcu bekleyen minibüs şoförleri, neden hareket etme saatleri yaklaşınca korna çalarlar? Bu yolcu olma potansiyeline sahip insanları cezbetme yolu mudur? Sırf korna çaldı diye, o yöne gitmese de kornanın hatırına o minibüse binen insanlar var mıdır? Minibüs şoförleri bu tip insanlarında var olduklarına mı inanmaktadırlar?

Tadilat dolayısıyla indirim yapanlar neden genelde tekstil ve giyim işiyle uğraşırlar? Neden hiç "tadilat dolayısıyla indirim yapan" kuyumcu, kasap, bilgisayarcı vs.'ye rastlanmaz?

Rocky serisinin ilk filminde Rocky Balboa et hangarına gidip röportaj verdiği sırada giydiği eşofmanın arkasında neden "Sylvester Stallone" yazar? Oyuncuların oynadıkları filmlerde sırtında kendi isimleri yazılı eşofman giymeleri normal midir?

EStore'da satılan 1 aylık Shubuo paketlerinin nasıl 24 ay garantisi olur? Aldıktan sonra ürünün bozulma gibi bir durumu olabilir mi ya da içinden çıkan kod numarası arızalı ise tamir edilebilir mi?

Bulmacalarda "boru sesi" neden "ti" olur? Nasıl bir borudur? Ti nedir?

Neden televizyon programlarında mesaj gönderebileceğimizi belirtirken "cep telefonunuzun mesaj bölümüne yazıp şu numaraya gönderiniz" derler? Cep telefonun "oyun" ya da başka bir bölümüne bir şeyler yazıp da göndermeye çalışanlar mı vardır?
 
Top