Huawei'den Kullanıcılarını Rahatlatan 'Güvenlik' Açıklaması

Huawei, piyasada halihazırda bulunan telefonlarına güvenlik güncellemeleri yayınlayacağını duyurarak kullanıcılarının içini rahatlattı.


Google’ın Huawei’nin Android lisansını askıya almasının ardından Huawei’den ilk resmi açıklama geldi. Çinli şirket, yaptığı açıklama ile halihazırda piyasada olan Huawei ve Honor markalı akıllı telefon ve tabletlerin güvenlik güncellemeleri ve hizmetleri almaya devam edeceklerini duyurdu.
e38d96e805041decf821925b4b74f94a5852f699.jpeg

Bu açıklama, dünya çapında on milyonlarca Huawei kullanıcısının rahatlamasına neden olsa da yeni nesil Huawei telefonların akıbetinin ne olacağı hala bilinmiyor. Huawei, dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Çin’de Google Play Hizmetleri erişimi bulunmayan cihazlar zaten piyasaya sunuyor ancak bu cihazların global pazarda kabul görmesi düşük ihtimal.
Huawei, açıklamasında ‘Dünyadaki tüm Huawei kullanıcıları için en iyi deneyimini sunmak adına güvenli ve sürdürülebilir bir yazılım ekosistemi inşa etmeye devam edeceğiz.’ diyerek Android lisansının askıya alınmasına karşılık olarak kendi yazılım çözümlerini devreye sokacağının sinyalini vermiş oldu.
 
Top