• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Hızlı bronzlaşmanın yolları, nasıl hızlı bronzlaşılır

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Parlayan, güneşin bronzlaştırdığı bir cilt, özellikle Batı kültüründe güzelliğin ve çekiciliğin, fark edilebilirliğin sembolü olarak bilinir. Bronzlaşmak yeterli şekilde yapıldığında oldukça sağlıklıdır, ancak fazlası da sağlığınıza zararlıdır. Geleneksel güneşin altına yatarak bronzlaşmanın dışında, kullanabileceğiniz, hızlı bronzlaşabileceğiniz birçok seçenek vardır.

Düşük faktörlü güneş kremini ve cildiniz için en uygun losyonu seçin. Eğer bronzlaşma sorunu yaşıyorsanız, koruma faktörünü düşürerek, hızı arttırabilirsiniz. Daha etkili sonuçlar için yağlar ve spreyleri kullanın, böylece vücudun her yerine yayabilirsiniz. Ayrıca özellikle tarçın, havuç ve kakao gibi aromalar, daha hızlı yanmaya yardımcı olabilir.

Vücudunuzu sıklıkla hareket ettirin. Her yarım saatte bir pozisyonunuzu değiştirin, en sonunda başa dönerek katman katman bronzlaşın.

Kendinizi direkt güneş ışığına uygun bir pozisyona alıştırın. Bunu yaparken güneş gözlüğü ve şapkanızı unutmayın. Unutmayın ki, gölgesiz, direkt güneş ışığı hızlı şekilde deriye hücum edecek ve bronzlaşmayı hızlandıracaktır.

Saatleri verimli kullanın. Sabah 10 ve öğleden sonra 4’te, güneş ışınları, sıcaklık zirveye ulaşır. Hızlı ve pratik bronzlaşma için, bu saatlerde güneşlenin.

Mümkünse yansıtıcı kağıt, folyo kullanın. Bu teknik, geçmişte adeta herkesin kullandığı bir teknikti ve 45 derecelik açı ile tutularak, güneş ışınlarının yansıyarak etkinin 2 kat hızlı olmasını sağlıyordu. Günümüzde de birçok mağazada bu ürünleri bulabilirsiniz.

Suyun içerisinde ve üstünde olun. Birçok insan, tüm gün yatarak bronzlaşmaktadır. Ancak suya çarpan güneş ışınları kırılarak vücudunıza değer ve etkisini suda daha fazla arttırır. Deniz yatakları, su sporları bunun için oldukça idealdir.

Her 2 saatte bir losyon ya da kreminizi uygulayın. Düzenli olarak uygulanırsa, bu işlem de bronzlaşma hızınızı arttıracaktır. Ayrıca sudan çıktığınızda da kremlerinizi uygulayın.

Notlar

  • Bronzlaşırken, güneş yanığı olmayın. Süreyi dikkatli ayarlayın.
  • Güneş gözlüğü ve şapkalar, güneş ışığından gelecek sorunları azaltmanıza yardımcı olur.
  • Eğer güneş yanığı tespit ederseniz, mümkünse aloe vera içeren nemlendiriciler kullanın.
  • Hassas ciltler için daha yüksek korumalı kremler kullanın.
 
Top