Hayko Cepkin İle İlginç Bir Röportaj

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
bu garip bir röportaj aslında soruları yok!!ama röportaj başlığı altında elime geçtiği ve cevaplar bi söyleşi şeklinde verildiği için röportaj olarak aktarmayı uygun gördüm...

-Bestelerimi piyano ile yaparım. bir kuralım daha var. sahnede cover parça çalmak istemem.
-İnsanlarla sorunum yok ama 'insanları seviyorum'culardan değilim.insanları sevmiyorum hatta. bununda birçok sebebi var.çünkü birçoğu şuurunu kaybetmiş durumda.
Benim konserimde eğlenilmez. çünkü konserlerim güle-oynaya geçmiyor. herkes, tüyleri diken diken dönmeli konserden.adrenalin ve pisikolojik boşalmanın olduğu konserler benimkiler.
-Kliplerimin MTV'de sürekli dönmesi konusunda şöyle bir ukalalık yapayım; ben yayınlanmayacaksam kim yayınlanacak? yaptığım iş klişe değil,takdir görecek birşey.
-İlk albümde kendimi tanıttım,ikincisinde korktum,üçüncü albümde kadın konseptine yer vereceğim.
-Şu an hayatımda bir kadın var.iyi. serumla besleniyor.
-Benim albümümde black metale ve gotik noktalara kaçan, zikr ritimlerinin olduğu sound'lar birbirinden bağımsız durmuyor. hepsi tek parça gibi. zaten yapmak istediğim buydu. bunu başardığım için sanırım, olumlu eleştiriler alıyorum.
-Müzik piyasasında isteklerimi baştan kabul ettirebildim,çünkü ikna kabiliyetim yüksektir.ben çok planlıyımdır. çok matamatiksel çalışırım. mesela anlaşma yapmak için plak şirketine gittiğimde albümün hangi tarihte çıkması gerektiğini,programın hangi tarihlerde nasıl işleyeceğini,klibi şu tarihte çekeceğimiz zaman hangi tarihte yayına gireceğini filan anlattım. ben,herşeyi söyledim,toplantı bitti. bu tarz konularda kimseyi dinlemem zaten.proje benim,hayal benim
-Burcum balık,yükselenim aslan oradan kurtarıyorum. yoksa balık burcu insanı romantiktir, hayalcidir... balık beni öldürüyor, aslan elimden tutup kaldırıyor.
-Sinirliyimdir. çok güzel kin tutarım. beklerim.yıllar sonra pundunu bulur oyarım gibi durumlarım vardır.
-Konserdeki enerjim yüksek çünkü deli gibi spor yaparım. çok fazla yüzer buhar odasında nefes açarım. fena derece bakımlı ve yeşilci bir adamım. mesela air conditionlu odada bulunmam en ufak rüzgarda kaçarım konser öncesi kuliste alkolü yasaklarım çünkü konserde ayık zihin açık dinç nefesi kuvvetli olmalıyız.tek kötü tarafım sigaram.
-Klasik müzik delisiyim. en çok ondan beslenirim. bach hastasıyım. yine çok ağır derecede film müziği hastasıyım mütiş bir arşivim var.
-Bilgisayar oyunları seviyorum ekipçe playstation durumumuz var. turnava halindeyiz sürekli. hıza baylıyorum. çok ağır karting yarışı dönemlerim oldu. araba kullanmaktan çok hoşlanırım ama trafik sorunu yüzünden garajdan çıkaramıyorum. motor aldım kendime.
-Modayla hiç işim olmaz spor giyerim ama ağır derece takım elbise seven bir herifim
-Hayranlarımızın bizdeki bu boyalar,makyajlar,karanlık görüntüler nedeniyle 'baba ya sen manyaksın,biz de manyak takılalım' diyecek tipler olduğu sanılıyor. oysa hayranlarım arasında aklıselim ve çok efendi adamlar var. serseri değilller yani anlattığım herşeyi iyi anlamışlar. yapılanı anlamamış. bunalımlarda sorunlarının içinden çıkamayan albümü dinlemiş ama orada anlatılanı başka bir şekilde değerlendiren tiplerde var tabii. kuliste bazen onlarla konuşuyorum. bunalımda olduğunu kendine zarar verdiğini anlatıyor ve bunun benim hoşuma gideceğini sanıyor. oysa ben onu bir güzel hırpalıyorum