• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Hayırlı olsun demek...

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
EVET HAYIRLI OLSUN DEMEK BU KADAR ZOR MU ? Değil elbet... Ama maalesef günümüzde, fesatlık almış başını gidiyor bilinmeyene... Bir kişi / ler bir şey / ler alır, satar yada kiralar vesaire... Ne denir, hayırlı uğurlu olsun denir. Bir çoğunuzun evet öyle denir elbet dediğini duyar gibiyim... Aynen öyle...Lakin bir çok kişi o güzel sözleri söylemek yerine karşısındaki insanı öyle hale sokuyor ki sarf ettiği olumsuz sözlerle... Mesela, buna bu kadar para verilir mi, hiç güzel değil, kazık yemişsin, ben olsam şöyle böyle yapardım. Senin paran çok her halde... Vesaire vesaire... Bir laf vardır, herkesin zevki birinci mevki... O yüzden yermek, yargılamak pekte hoş olmuyor bazen...
Malum zevkler ve renkler tartışılmaz... İstişare yapılabilir elbet... Herkes her şeyin en güzeline layıktır tabi ki... Malum herkesin bu hayatta mecburiyetleri olduğu gibi, sosyal ve ekonomik durumu da ayrı ayrı... Birimizin beğendiğini bir diğerimiz beğenecek diye bir kural olmadığı gibi, bir diğerini de yermemek gerek... Bir birimize saygı göstererek olumlu dileklerde bulunmak gerek... Ha yok kardeşim ben öyle şeyler söylemem deniyorsa şayet hiç bir yorum yapmaması daha iyidir kişinin... Kimileri ise kıskançlık ve fesatlık bunalımına girdiğinden, beğendiğini de söylemez zaten... Halbuki şahsen ben gurur duyarım birileri bir şeylere sahip oldukça... ( hakkaniyetle ) Nedir yani bu fesatlık... Bir birimize, olumlu kelimeler kurmak ve söylemek bu kadar mı zor... Değil elbet... Ama ne yazık ki, kötü düşünceler söylemek daha kolaya geliyor ve bolca sarf ediliyor... Her taraf kırılan, incinen kalplerle dolu... Oysa güzelliklerle dolu olsa... Değil mi ? Yapmış olduğunuz, almış olduğunuz her şey hayırlı ve uğurlu olsun dostlar... Sen ve şen kalmanız dileğiyle... EMİ.