• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Hayatın Ne Getireceği Belli Olmaz

yesim434

Ya Umutlarda biterse
Özel üye
‘’Hayatın ne getireceği belli olmaz.’’ derler.Biraz düşününce bunun mantıklığı olduğunu fark ettim.Çünkü insan hayatı boyunca hayal eder ve geleceğe dair hayaller kurar.Bu da onun hayattan bir beklentisinin olmasını sağlar.Küçük yaşta kurulan o saf hayaller ve ileride bu hayalleri gerçekleştirebilmek için karşınıza çıkan o fırsatlar...Tüm bunlar hayatın sizden yana tavır sergilediğinin bir göstergesi değilde nedir?
Mesela gençken düşlediğiniz ünlü bir şarkıcı olma hayali,belki günün birinde hayatınızı değiştirecek bir fırsatla çıkar karşınıza.Sizde o fırsatı değerlendirip yıllardır zihninizin bir köşesinde hapis kalmış,sıkışmış o hayal kuşunu serbest bırakırsınız.İşte böylece,sadece hayallerinizle yaşadığınız kendi adanızdan çok uzaklara açılarak yeni yerler görme ve yeni hayaller kurma fırsatına ulaşabilirsiniz.
Ama bazen de bu hayalleriniz tamda sizin düşündüğünüz gibi gerçekleşmeyebilir ya da hiç gerçekleşmez.Ama siz siz olun ‘’umut’’ denen hayat ışığınızı sakın kaybetmeyin.Belli mi olur belki hayat size yeni bir fırsat sunar ve bu fırsatın neler getirebileceği belli olmaz. ;)
 
Top