Haramzade

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Fetullah banka sahibi olmadan önce yanındakilere nasihatte bulunuyordu:

“Bankaların çayı içilmez…”

Neden? Çünkü adı üstünde BANKA… Para alır, para satar… Yasal tefeci… Faizci…

Bankada çalışanları sıkıştırırdı:

“Siz bu işten ayrılın…”

Neden? Yahu burası BANKA… Banka dediğin sadece faiz alır, faiz satar…

Samanyolu TV ile Zaman Gazetesindeki müridlerine kesin emir veriyordu:

“Banka reklamları almayacaksınız…”
Neden? Allah’ın emridir. FAİZ haramdır. Banka da haramla çalışır…

Sadece banka mı? Müridlerine CocaCola’yı yasakladı.
Çünkü Amerikan içeceğidir, Amerikan içeceği haramdır.

Fotoğraf çektirmeyi yasakladı… Çünkü puttur, surettir.
Bu sebeple Fetullahçıların evlilik, düğün, nişan fotoğrafları yoktur.

Kot giymek haramdır. Çünkü Amerikan menşelidir.

Kadınların peçe takması İslamın şartıdır. Çünkü kadının yüzü erkeklere haramdır. Sadece kocası görebilir.

Ve daha neler…

Devlet Güvenlik Mahkemesi Fetullah’ı yargılamaya karar verince, tası tarağı topladı, “Tedavimi yaptırmaya gidiyorum” dedi, sağ sağlim gitsin diyerek devletimiz yanına bir polis verdi, eline de yeşilinden pasaport tutuşturdu, ABD’ye gitti…

İşte ne olduysa ABD topraklarına adım atınca oldu:

Faizin haram olduğunu söyleyen bu şarlatan, Tansu Çiller ve Özer Çiller’in fikir ve mali desteğiyle Asya Finans’ı kurdu.

Baktı ki paralar oluk oluk akıyor, Finans kısmını kaldırdı, Banka ismini koydu.

Yeşil sermayeciler tüm paralarını buraya aktarınca, masonların da iştahı kabardı…

Şimdi Fetullah, Bankası Asya’da insanlara para satıyor, para alıyor…

Faiz veriyor, faiz alıyor…

Coca cola da içiyor… Kot giydiği de söyleniyor…

Bol bol fotoğraf çektiriyor…

Tesettürün teferruat olduğunu (küçük bir ayrıntı) olduğunu söylüyor…

Oysa Eski Fetullah zamanında da KUR’AN aynıydı, Yeni Fetullah zamanında da aynı…

Peki bu şarlatan yobazı bu kadar değiştiren neydi?

SİYONİST A – ME – Rİ – KA

“ŞERİAT’A GİDEN HER YOL MUBAHTIR. BUNLARIN İÇİNDE İNSANI ALDATMAK DA VARDIR.” Fetullah Gülen / Saylorsburg / ABD

Alemlerin Rabb'i Yüce Allah, şaşırmış bu kulunu ıslah eylesin.
Peşindeki yobazlar sürüsüne de akıl fikir nasip eylesin.
Amin...

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Adam haklı... Banka=Faizci...
Sen şimdi faizcinin çayını içeceksin? Ne olacak faizciyi ıslah edeceğin yerde, ona güç kuvvet vereceksin... Caiz değil hocam..

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
bir şeyi yada birini asla her zaman haklı bulmamak gerek fikir üretmeyi engeller :) hataları görmezden gelmek.

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
din ve inanç hususu çok hassas terazi ancak diline sakız edip yapıp ettiklerini dinin etekleri altına saklamaya çalışanlara uyuz oluyorum. bundan 2-3 yıl önce kuveyt türk diye bir banka çalışanları ile bu hususda bir münakaşam dahi olmuştu. muhasebeciliğini yaptığım şirketin kredi ödemesi için ismi geçen banka şubesine gittim sıra aldım sıram geldi müşteri temsilcisinin yanına gittim kredi ödeme tutarımı sordum 1200tl ödeme yapmam lazımdı. ancak günü geçmiş gecikmeli ödeyeceğimden banka memuruna ne kadar faiz işlediğini sordum. banka memuru bir an bana bir çıkıştı ki bir suçluluk hissettim sorduğum sorudan ötürü. Faiz haramdır bir müslüman bir bankayız katiyen faiz almayız. yanıtı alınca bende önce nasıl olur öyle şey falan dedim ama sonra çokta hoşuma gitti 1200tl uzattım dekontu bekliyorum. 70TL daha ödeme yapmam gerektiğini ödeme günü geciktiğini bildirdi. kendisine faiz almadıklarını söylediğini hatırlattım evet almıyoruz. biz müslüman bir bankayız bizim bütün müşterilerimizde faiz almadığımızı bilirler bir çok hacı adayı müşterimiz var bu sebepten dedi. öyleyse 70TL neden alıyorsunuz dediğimde gecikmeden ötürü vade farkı olduğunu söyledi. kendisine bir muhasebeci olduğumu ve vade farkı ile faiz kelimelerini bilmem için muhasebeci olmama bile gerek yok lakin siz kime anlatıyorsunuz dedim. 70 TLsini verip çıktım. bu aşağıdaki konuyu bugün görünce eski anım aklıma geldi. demek tek değillermiş dedim içimden.. Fetullah gülenin yaptığı iyi şeyler olabilir olmayadabilir. bilemem ancak insanların inançları üzerinden yaptığı şey yanlıştır. diyebilirim..

eFSaNe_KaRTaL

| çArŞı |
Özel üye
Burada ne kadar yazsak çizsek de şimdilik değiştirebileceğiz bir durum yok..
Yalnız Zamanı geldiğinde gereken yapılmazsa daha çok din sömürüsü ile karşı karşıya geliriz..
Ve korkum şudur ki imralıdaki köpeğin meclise girmesi ve ülkenin dağılması hususu..
Hayır olsun sonumuz..

KynrcL

Katılımcı
Daha yeni içlerinden çikmiş biri olarak yazın içersine bildigim konularda ekleme yapicam :)

Fetullah banka sahibi olmadan önce yanındakilere nasihatte bulunuyordu:

“Bankaların çayı içilmez…”

Neden? Çünkü adı üstünde BANKA… Para alır, para satar… Yasal tefeci… Faizci…

Bankada çalışanları sıkıştırırdı:

“Siz bu işten ayrılın…”

Neden? Yahu burası BANKA… Banka dediğin sadece faiz alır, faiz satar…

Samanyolu TV ile Zaman Gazetesindeki müridlerine kesin emir veriyordu:

“Banka reklamları almayacaksınız…”
Neden? Allah’ın emridir. FAİZ haramdır. Banka da haramla çalışır…
Banka konusu sizin kadar detaylı bakmadım bu konuda yorum yok

Sadece banka mı? Müridlerine CocaCola’yı yasakladı.
Çünkü Amerikan içeceğidir, Amerikan içeceği haramdır.
En başta kolanın içinde ne olundugu bilinmedigi için icilmedigi söylemişlerdi
Fotoğraf çektirmeyi yasakladı… Çünkü puttur, surettir.
Bu sebeple Fetullahçıların evlilik, düğün, nişan fotoğrafları yoktur.
Bu konuda bildigim kadarı ile kişiye kalmiş bişeydir . son zamanlarda özel fotografci tutanlari bile vardi
Kot giymek haramdır. Çünkü Amerikan menşelidir.
benim en çok tartiştigim konulardan birisi buydu. Gerekçeleri : vücüda tam oturması ,erkeklik organini sikmasi ve zarar vermesi , rahat hareket etmeyi saglamması
Bu konuda süleymancilar diye bilinen süleyman hoca efendi cemaati daha sert ve katı kuralları vardır . Bahsi gecen cemaat bu konuda daha esnektir

Kadınların peçe takması İslamın şartıdır. Çünkü kadının yüzü erkeklere haramdır. Sadece kocası görebilir.
Bu cemaatta peçeli fazla kimse bulamazsınız genellikle başörtüsünü kullanırlar . Cemaat dersanalerinde yada okulda ki ablalarindan bellidir
Ve daha neler…

Devlet Güvenlik Mahkemesi Fetullah’ı yargılamaya karar verince, tası tarağı topladı, “Tedavimi yaptırmaya gidiyorum” dedi, sağ sağlim gitsin diyerek devletimiz yanına bir polis verdi, eline de yeşilinden pasaport tutuşturdu, ABD’ye gitti…

Bu konuyuda cok sordum ama cevap : O gelecegi zamanı biliyor oldu
İşte ne olduysa ABD topraklarına adım atınca oldu:

Faizin haram olduğunu söyleyen bu şarlatan, Tansu Çiller ve Özer Çiller’in fikir ve mali desteğiyle Asya Finans’ı kurdu.

Baktı ki paralar oluk oluk akıyor, Finans kısmını kaldırdı, Banka ismini koydu.
O paralar hala akmaya devam ediyor merak etmeyin :)
Yeşil sermayeciler tüm paralarını buraya aktarınca, masonların da iştahı kabardı…

Şimdi Fetullah, Bankası Asya’da insanlara para satıyor, para alıyor…

Faiz veriyor, faiz alıyor…
lütfen faiz yok vade var :)

Coca cola da içiyor… Kot giydiği de söyleniyor…

burası olmamiş

Bol bol fotoğraf çektiriyor…
her hafta videosu cekiliyor sadece fotoğraf degil
Tesettürün teferruat olduğunu (küçük bir ayrıntı) olduğunu söylüyor…
Bir konuşmasinda ünüversiteye gitmesi istedigi bayanlar için söylüyor

Oysa Eski Fetullah zamanında da KUR’AN aynıydı, Yeni Fetullah zamanında da aynı…

Peki bu şarlatan yobazı bu kadar değiştiren neydi?

SİYONİST A – ME – Rİ – KA

“ŞERİAT’A GİDEN HER YOL MUBAHTIR. BUNLARIN İÇİNDE İNSANI ALDATMAK DA VARDIR.” Fetullah Gülen / Saylorsburg / ABD

Bu sözü dediğine hiç inanasim gelmiyor . Şu şartlar altinda şeriat en çok onlara zarar vericektir . Bunuda istemediklerini
"Diyalog Süreçleri " takip ederek bulabilrsiniz
Sözü de biraz araştirinca gördüm ki sadece facebook sayfalarinda paylaşim yapilmış

Alemlerin Rabb'i Yüce Allah, şaşırmış bu kulunu ıslah eylesin.
Peşindeki yobazlar sürüsüne de akıl fikir nasip eylesin.
Amin...