*Hâlâ da uyuyor. Ne zaman uyanacağı da belli değil.

MFC

Üye
Ahmet Bey, sabah saat 7.00'de Masa saatinin alarmıyla gözlerini açtı.

Yorganını kaldırdı Pijamalarını çıkarıp terliklerini giydi. Tuvalete uğradıktan sonra banyoya geçti. Şampuan ve sabunuyla duşunu aldı. Dişlerini fırçaladı, saçlarını kuruttu gömleğini ve takımını giydi.

Çayını içti, televizyonda medya özetlerini ve haberleri izledi. Kol saatine baktı. Aile fertlerine hoşça kalın deyip otomobiline bindi. Radyosunu açarak, rock müziği buldu. Ağzına bir şeker attı. Şehrin göbeğindeki ofisine varınca, bilgisayarını çalıştırdı. Excel'e girdi.

Saat 10.00'a doğru açlığını yatıştırmak için yemek yedi. Öğlen kafeteryaya gitti. Ayaküstü, hamburgeri mideye indirdi.

Daha sonra sigarasını yakıp gazetesini karıştırdı. Akşamüzeri iş çıkışı bir bara uğrayıp içkisini yudumladı, sonra eşinin sipariş ettiği deterjan, çamaşır suyu, şampuan, tuvalet kağıdı, gazoz ve kolonyayı alarak kasaya yanaştı.

Kredi kartıyla ödemeyi yaptı. Hafta sonu eşi Münevver'le tatile giden Ahmet Bey, shopları dolaşıp ayakkabı, kot satın aldı.

Akşam evde bir gazetenin verdiği habere göz atan Ahmet Bey, kanallar arasında zapping yaparak, programlar izledi. Uykusu gelen Ahmet Bey, televizyonu kapatıp yatak odasına geçerken, kendini mutlu hissetti.

* 'Ne mutlu Türk'üm diyene!'** diye gerindi ve uyudu.

*Hâlâ da uyuyor. Ne zaman uyanacağı da belli değil.

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
yıllar önce okudugum bir yazıydı...sadece Ahmet Bey Değil milletimizin çogu uyuyor ve uyanmayaa niyetimiz yok...şimdii evdee bir tur atsam eminim yukardakii listeden dahaa fazlasınıı bulabilirim..ve hiçbirini alırken dikkat etmiyoruz...cebimdeki telfon bilee sony evde dolasmama bile gerek yok.. ne halee geldik biz...üstelik artık ne bizim ne degil onu bile bilmiyoruz...

gecenlerde bir partinin İsrail boykotuu için dagittiği kağıt geldi elime ilk sıradaa Botaş yazıyor.soruyorum kendimee yaa Botaş bi zamanlar bizimdi..boykot etmek için mi sattık biz buu...yakında bizim olan hiçbirseyimiz kalmayacak...

yegenimee oyuncak alırken bakıyorum Türk Malı olsun..istiyorum..özelllikle çin mallarınıı almak istemiyorum..kansorajen madde içeriyolar...bir gün baktım etikette Türk Malı yazıyor
sevindim.oo ne güzell hemen kasayaa gittim aldım..amaa eve gelincee etiketin üzerine yeniden yapıstırma oldugunu farkettim vee kaldırınca etiketin altında made in chine yazıyor...bir zamanlar fatoş bebek vardı..hani simdii nerdee...yokkk oldu...özelliklee oyuncak olarak Türk Malı bir şey bulamaz hale geldik..

MFC

Üye
Biz Türkler için en büyük şeref İslam Dinine girmek olmuştur. Başka bir ifade ile Türklüğe en büyük şerefi İslam dini vermiştir.Büyük başarılarıda o din sayesinde kazandık.Fakat şimdi iman zayıflığı var başarıda yok tabi.