Günün Resmi :))

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
KQoe7K3.jpg

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
KEDİYE SAYGI

Yabancı bir atasözü vardır,merak kediyi öldürür derler.
Ben o şekilde ölen bir kedi görmedim.Benim gördüklerim genelde araba kazasında gittiler.Ama kedilerin lüzumsuz bir merakı vardır hakikaten.
Herhangi bir kediyi,bir arkadaşınızın olabilir,ömür boyu bakmak için olabilir,ilk evinize getirdiğiniz günü hatırlayın.Kediler herhangi bir mekana girdiklerinde ilk iş olarak her yeri dolaşırlar."Birinci oda,yatak,koltuk,masa altı,bilgisayar,kablolar,dolap arkası;ikinci oda,kanepe,kanepe arkası"şeklinde bir keşif gezisi başlar.Mutfak,banyo,balkonlar,balkonların baktığı yer...
Ne arıyosun?
Sen kedi değil misin?
Tuvaletin burası,maman burda,bu minderde de uyuyacaksın bu kadar.Sanki evi tutacak...
Zaten herhangi bir kedi bir eve geldiğinde,orası artık onun evi olur,siz misafir konumuna geçersiniz.Yani artık kedi sizin hayvanınız değildir,siz onun ev insanısınız.
Bir bakışı vardır kedinin,kendine bakıldığını anladığı anda önce gözlerini size çevirir,bir süre iliklerinizi titreten donuk uzun bir bakış atar,sonra hiçbişey olmamış gibi mesela tüylerini yalamaya döner.O esnada herhalde aklından "Dikti gözünü yine beni seyrediyor,haddini bilmiyor,şimdi akşam akşam sinirlenmeyeyim,hey Allahım ya"falan gibi bir şeyler geçmektedir...

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
QjncjZf.jpg

Bastonlarıyla çaresiz utanarak karın tokluğu için bize el açıp,
Belkide tek varlığı olan eski paltosuyla bir parça kartonunu kendisi gibi bir çaresizle paylaşıp,
Zenginlik parayla pulla değil, yürekle olur sözünü kanıtlar ve yardımlaşmayı hatırlatır bakabilenlere..!