Grip salgınına karşı jel kolonya

Papatya

V.I.P
V.I.P


Kış aylarının en çok görülen hastalığı olan grip, özellikle okul çağındaki çocuklar ile kronik rahatsızlıkları bulunan hastaların adeta kabusu oluyor.

Yakın temas kadar havalandırılmayan ortamlarda soluma yoluyla bulaşan gripten korunmanın en etkili yöntemi olarak temizliğe azami özen gösteriliyor.
Bu çerçevede gribi önleyici temizlik ürünü üzerinde çalışan bir firma, "jel kolonya" üretti. Firmanın yönetim kurulu başkanı İlker Duran,kışın gelmesi ve özellikle son günlerde havaların soğumasıyla, okullarda grip vakalarında artışların kaçınılmaz olduğunu söyledi.
Grip ve soğuk algınlığında temel sorunun, virüslerin insanların arasında taşınması olduğunu belirten Duran, şöyle devam etti:

"İnsan vücudunda en etkin taşıyıcı organ el. Özellikle öğrenciler, okulda birbirleriyle sık sık yakın temas kuruyor. Bu da virüslerin rahat bir şekilde birbirlerine bulaşmasına neden oluyor. Zaten bu konu okullarda kışın büyük problem yaratıyor. Grip biraz uzun süren bir hastalık. Bu nedenle bir çok öğrenci kışın grip nedeniyle derslerinden geri kalıyor. Biz de bunu önlemek için bir şeyler yapmak istedik."

GÜZEL KOKULU VE PRATİK

Duran, daha çok kolonya üreten bir şirket olduklarını dile getirerek, şunları kaydetti:
"Kış aylarında bu sektörde durgunluk oluyor. Arkadaşlara oturduk, hem satışları artırmak hem de dönemsel problem olan grip salgınına karşı ne yapabileceğimize yönelik ARGE çalışması yaptık. Sonunda, ne tam kolonya ne tam jel olan, ikisinin arasında bir ürün geliştirdik. Bunun temel özelliği etil alkol içermesi. En etkin anti-bakteriyel ürün etil alkol. Bunu biraz kıvamlaştırdık. Mevcut el jelleri var. Onlarda etil alkol oranı yüzde 50.
Bu üründe ise yüzde 80. Adını da ’jel kolonya’ koyduk. Diğer ürünlerde koku ve pratiğe çok önem verilmemiş. Hedef kitle çocuklar olduğu için, beğenebilecekleri kokuda olmasına da özen gösterdik."
İlker Duran, 3 farklı kokulu ürün yaptıklarını belirterek, "Tasarım olarak da daha pratik. Çocukların rahat bir şekilde kullanabileceği şekilde yaptık. Çocuklar çantalarında bunu taşıyabilecekler. İstedikleri zaman da kullanabilecekler. Böylece ellerindeki virüsleri bulaşmadan ve hastalığa dönüşmeden anında yok edebilecekler" diye konuştu. Temel amaçlarından birinin de çocuklarda el temizliği alışkanlığını geliştirmek olduğunu anlatan Duran, ürünün imalatına geçme aşamasına geldiklerini söyledi.

 
Top