Gotik Giyinmenin Püf Noktaları

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Yeni Nesil gotik giyime önem verince, modacılarda tsarımlara gotik tasarımlara oldukça ağılık verdi . Peki gotik bana yakışır mı ? nasıl gotik gibi giyinebilirim. Bunun püf noktaları neler öğrenmek istiyormusunuz. İşte gotik giyinmenin püf noktaları..

* Dantel çoraplar olmazsa olmaz. Desneli olanlar tercih edilebilir. Özellikle mini eteklerin altında çok seksi durubilirler.

* Sivri burunlu ayakkabılar yerine yuvarlak burunlu ve kalın topuklu ayakkabılar tercih edilmeli. Saten, deri ya da ipek ama mutlaka 'kalın' bileklikler de bu tarzın olmazsa olmazı...

* Dantel, sadece çoraplarda değil, elbiselerde ve bluzlarda da karşımıza çıkıyor. Dantel detaylı siyah şifon bir bluz ya da elbise sadece asi değil, aynı zamanda çok da feminen görünmenizi sağlıyor.

* Heavy metalin agresifliği ile rockın karanlık ve melankolik atmosferini kombine eden gotik tarzın ana rengi siyah, tavrı ise aykırılık. Ancak modadaki gotiklik daha yumuşak ve feminen. Kısacası siyah, dar ve gösterişli siyah elbiseyle de bu tarza bürünebilirsiniz.

* Kışın soğuk havalarda giymek için ya kısa bir deri ceket ya da uzun bileğe kadar, bele oturan (tercihen kemerli) koton bir kaban tercih edebilirsiniz.

* Boy boy, üst üste takılan zincirler, ucunda saten tüylerin, farklı metallerin olduğu kolyeler de gotik akımının temsilcileri.

* Daha sportif olmak isteyen genç kızlar için kurukafa ve iskelet desenli tişörtler, sırt çantaları, atkılar hatta montlar bulunuyor.
 

Top