Göremediğimiz Tüm Işıklar / Anthony Doerr

Papatya

V.I.P
V.I.P

New York Times - Yılın en iyi on kitabından biri
Goodreads ve Wall Street Journal - Okuyucu tercihleriyle yılın en iyi tarihi romanı
Amazon - Yılın en iyi üç kitabından biri
Apple - Yılın kitabı
The Guardian -Yılın en iyi kitaplarından biri
Kirkus - Yılın en iyi romanı
Library Reads, Hudson Bookseller, Kobo, Bookpage,
Washington Post, audible.com ve Indigo - Yılın en iyi kitabı
National Book Award finalisti
Marie-Laure, bir müzede kilit ustası olan babasıyla birlikte Paris'te yaşamaktadır. Gözleri gün geçtikçe daha az görmeye başlayan Marie-Laure, altı yaşına geldiğinde kör olur. Babası ona yaşadıkları mahallenin mükemmel bir minyatürünü yapar, böylece her yeri parmaklarıyla ezberler ve artık dışarı çıktığında evinin yolunu bulabilecektir. Fakat bir sabah savaşın kara bulutları şehrin üzerine çökünce, yanlarında müzeye ait içi sırlarla dolu bir taş ile, Saint-Malo'da deniz kenarında bir evde yaşayan, yirmi yıldır dışarı adım atmamış olan amcalarının yanına gitmek zorunda kalırlar.Almanya'da bir maden kasabasında kız kardeşi ile birlikte bir yetimhanede büyüyen Werner'in önündeki tek seçenek, on beş yaşına geldiğinde babasının öldüğü madende çalışmaktır.
Işık kadar beyaz saçları ve sonsuz merak içinde yüzen zihni ile Werner özel bir çocuktur. Bir gün şans eseri eski bir radyo bulup onu çalışır hale getirince ve karşılaştığı her elektronik aleti dakikalar içinde tamir edince, bir subay tarafından keşfedilir ve sonradan bir katil ordusu olduğunu öğreneceği özel bir okula gitme fırsatı elde eder. Orada dâhi olmasının bedelini ödeyip, hayatın acı taraflarına tanıklık ederken, kendisini Marie-Laure ile kaderlerinin kesişeceği Saint-Malo'da bulur.

Göremediğimiz Tüm Işıklar, okuyanların birbirlerine tavsiyesiyle kısa sürede bir milyondan fazla sattı, yılın en çok konuşulan kitabı oldu.

Çeviri : Handan Ünlü Haktanır


Dram kitaplarından hoşlanıyorsanız Göremediğimiz Tüm Işıklar'ı okumanızı öneririz.

Alıntıdır.


 

Papatya

V.I.P
V.I.P

Ben " göremediğimiz tüm ışıklar " yazısını görünce bir şimşek çaktı aklımda, ulan dedim kendime harbiden biz ya güzellikleri göremiyorsak, dedim ve aldım sonra. Kapağıda kandırdı beni biraz hani.
Ama çok uzun bir roman. Umarım bir anlık sinirle sadece bir haftada bitirebilirim. Genelde sinirli olduğumda sık okurum. :)


 

Papatya

V.I.P
V.I.P

Pek yaramaz canım bana sinir, ben her sinirlendiğimde yerimden bir kalkıyorum kızgın boğalar gibi. Oturduğumda etrafımda kimse kalmamış oluyor :) Ya da ben bitip tükenmiş oluyorum.
Uzunca uyuduğum bir uykudan kalkmış gibi, " bana ne oldu? " diye soruyorum bazen. Öfke hiç iyi bir şey değil.
Sabrediyorum. Bu zor günler ya geçecek, ya geçecek.
Ya da ben bazı şeylerden geçeceğim. Oluru yok Deryam. @dderya
 
Top